Perry Rhodan 816 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 816
Název:Mistr gravitace
(Meister der Gravitation)
Autor:William Voltz
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3583
Kontakt s umírajícím - SOL v říši Varbů
Hlavní postavy románu:

Koerlaminth - úmírající vyvolá kontakt mezi Solánci a Varby

Perry Rhodan - Terranec hledá nové spojence v boji

Atlan, Alaska Saedelaere a Bjo Breiskoll - trojice návštěvníků na světě Varbů

VERNOC, CLERMAC a SHERNOC - inkarnace BARDIOCu se radí o osudu SOL

Waybunth - správce světa Wassytoir.

Dochází k pravidelnému setkání útočné inkarnace CLERMAC, dobyvatele, mocenské inkarnace SHERNOC, ničitele, a spojovací inkarnace VERNOC, mlžiče. Tři bytosti mají z duševní jednoty BARDIOCu vyvinout další inkarnaci BULLOC, jejíž schopnosti mají přesahovat sílu jech samotných. Protože inkarnace potřebují informace o vztahu Lidstva k Císařovně z Thermu, připravuje VERNOC past, aby chytil SOL a eventuálně jí zničil. K tomu využije mlžič slepou horlivost, se kterou se cizí loď vydala na lov Malých majestátů.

S podporou Puukarových saturnových lodí SOL1) v galaxii Ganuhr mezitím napadla šest planetárních základen BARDIOCu a zničili tam sídlící Malé majestáty2). Ačkoliv stále více lodí Hulkooů začíná chránit příslušné systémy, a také v soustavě Medaillon patroluje 200 jejich jednotek, které mají zabránit novému atentátu v Namsos, nechává Perry Rhodan, na kterého jeho přátele pohlížejí stále s větší nedůvěrou, dále lovit Malé majestáty.

20. října 3583 narazí SOL ve volném vesmíru na vrak osmiúhelníkové, kotoučovité kosmické lodi, jejíž povrch je pokryt trychtýřovitými výrustky. Než vrak exploduje, podaří se na space-jetu zachránit jediného přeživšího, těžce zraněného Varba Koerlamintha. Kvůli velikému zúžení vypadá gumovitou, šedou kůží pokryté tělo Varba, jakoby bylo tvořeno dvěma koulemi se zploštělými póly. Ruce jsou dvojnásobně dlouhé než zakrnělé nohy. Hlava, jejíž špičatý čenich připomíná psa, má kromě dvou fasetových očí v šíji hruškovitý, jasně rudý gravitační vak, který umožňuje vnímání a využívání gravitačních linií a ovlivňování gravitace. Dříve než zemře, oznámí Koerlaminth, jehož myšlenky nemohou telepatové číst, že Hnízdo Varbů, říše Varbů skládající se ze slunečních soustav Kmenové hnízdo, Druhé hnízdo a Poslední hnízdo, je ohrožována Hulkooy. Nápadná přezka mrtvého probudí v Atlanovi vzpomínky na Razamona, Atlantis, Černou galaxii a artefakty3).

SOL odlétá k Hnízdu Varbů, jehož tři slunce jsou od sebe vzdáleny přesně 1.8 světelného roku. Varbové, kteří galaxii Ganuhr nazývají Llarmian, obývají planety Dacommion a Baytuin v Kměnovém hnízdě, Koriet ve Druhém hnízdě a Wassytoir v Posledním hnízdě. Poté co generační loď dostane povolení vletět do Posledního hnízda, navštíví 1000 Solánců na pozvání Varbů jejich nejnovější kolonii Wassytoir, jedinou planetu malého žlutého slunce. V osadě, jejíž měchýřovité, křehce konstruované budovy visí ve vzduchu díky antigravitačním projektorům, poznají astronauti, jak vypadá kultura ovlivněná ovládáním gravitace. Zatímco se Perry Rhodan marně pokouší správci Waybunthu a jeho kolegům vysvětlit hrozbu BARDIOCu, zmizí info-archivářka Terly Anternachová, astronom Gondor Grayloft a zaměřovací technik Khun Zburra. Rhodan vyšle Dalaimoca Rorvica a Tatcher a Hainua se space-jetem, aby zjistili, zda byli pohřešovaní, jak se domnívá SENECA, odvlečeny na Koriet, druhou planetu Druhého hnízda.

Mezitím pronikne Atlan a Bjo Breiskoll4) skrz poušť Tervth k sídlu Těžkých mágů, kterým jsou Varbové podřízeni a podle legendy na počátku stvořili referenční bod pro beztížný stav. Když Breiskoll pronikne do opuštěné, 50 až 60 metrů velké obytné koule, pozná, že její obyvatelé nemohou být Varbové, netuší ale, že Těžcí mágové jsou VERNOC. Protože Atlan a Kočičák při svém počínání porušili tabu, je vyzvána SOL, aby opustila Wassytoir, a až do rozhodnutí centrální vlády vyčkala na Dacommionu, druhé planetě systému Kmenové hnízdo, která je zároveň prapůvodním světem Varbů.

Aktuální data:
19.9.2021
1566 před NGL
5. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459476.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!