Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 815
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 815
Název:7D muž
(Der Sieben-D-Mann)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3584
Kershyll Vanne, Koncept, přebírá novou roli - jeho cesta vede přes dvě universa
Hlavní postavy románu:

Kershyll Vanne - 7D-muž zasahuje

Germaar-Vonk - velitel opěrného bodu Larů

Vario-500 - "nahý" excísař

Killion Varmell - velitel PLEYST

Sorgk - "geniální slon"

Hotrenor-Taak - apoštol Hetosanů

Larský vědec Tenvyn-Naar pozná, že přeměna Arcur-Beta v černou díru bude dokončena během roku, a ne, jak Keloskové předpovídali, během několika desetiletí. Keloskové ale rozptýlí nedůvěru Germaar-Vonka, když přiznají, že udělali chybu. Kromě toho svedou ochabování svých schopností na odtržení od domova a prosí Lary, aby na podporu přijali Kershylla Vanneho, kterého označují za 7D-muže. Keloskové tvrdí, že Vanneho jako člena posádky SOL zajali, vybavili darem kelosského vědomí a dali mu posthypnotický rozkaz zničit SOL, aby tak pomstili zkázu Balayndagaru1). Vanne byl ale v SOL uvězněn a podařilo se mu uprchnout až po návratu do Mléčné dráhy.

Protože jeho sedm vědomí může zrekonstruovat lež Kelosků, přistane Koncept Kershyll Vanne s napodobeninou space-jetu SOL, který má označení SJ-38, na Houxelu a pozná, že chyba Kelosků při výpočtu přenosu energie na Arcur-Beta bude mít za následek dočasnou deformaci časoprostorového kontinua. To způsobí zmizení PLEYSTu a přemístění Vanneho, Germaar-Vonka a Keloska Sorgka do cizího universa.

Koncept, Lare a Kelosk se objeví na rajském světě. Nacházejí se tam devítiúhelníkové věže, které mají u země průměr 100 metrů a působí dojmem, že jsou vysoké asi 800 metrů. Protože jejich stavitelé jim zřejmě úmyslně dali vzhled rozvalin, vzpomene si Sorgk na Troskolidi. Ti měli kdysi táhnout od vesmíru k vesmíru a všude zanechávali podobna devítiúhelníková věžová zařízení, které s pomocí energie z vnitřku blízkého slunce vysílali v intervalu 23 hodin a 18 minut šestidimenzionální signály2). Kelosk je přesvědčen, že časoprostorová deformace je ve spojení s takovýmto impulzem přesunula na cizí svět.

Zatímco se Sorgkem hledá vysílací mechanismus věžového zařízení, vrací se Vanne trhlinou v časoprostoru na 40 minut zpět na Houxel a dozví se, že Hotrenor-Taak, který mezitím dorazil, nechává provádět záhadné změny na filtrech kelosských počtářů.

Krátce na to, co se Koncept znovu vrátí ke svým druhům, pro které mezitím uplynulo jeden a půl hodiny, přemístí všechny tři nový šestidimenzionální impulz zpět na Houxel. Vanne přitom zachrání Germaar-Vonkovi život. Když teď Apoštol Hetosanů vyzve 7D-muže, aby z dat od kelosských počtářů určil dobu trvání časoprostorových deformací, pozná Vanne, že manipulace s filtry byla provedena jen proto, aby ho prověřila. Prohlásí proto, že počtáři dodali naprosto nesprávné údaje, a projde tak zkouškou Hotrenor-Taaka. Larové nechají 7D-muže a Kelosky, kteří ukryli Vario-500 do svého počítače, odvést na SVE-křižníku z nebezpečné oblasti3).

Na Gäa přijme Julian Tifflor se zděšením zprávu o zmizení PLEYSTu, zvláště když pretendent musí vycházet z toho, že se s lodí ztratil i Koncept Kershyll Vanne. Z mnoha oblastí Mléčné dráhy jsou mezitím hlášena povstání proti Supertěžkým, kteří na mnoha místech nastoupili na místo Larů, jsou ale méně obávaní než oni4).