Perry Rhodan 801 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 801
Název:Sirény vesmíru
(Sirenen des Alls)
Autor:William Voltz
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3583
Terranci na Drackriochu - následují vábení Kelsirů
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan přistává na planetě sirén

Císařovna z Thermu - superinteligence dodržuje svůj slib

Dobrak - Kelosk opouští se svými druhy SOL

Bjo Breiskoll - novy mutant na palubě SOL

Joscan Hellmut - mluvčí Solánců

Joytra - Grálová matka Kelsirů

Astronauti SOL objeví v soustavě velkého modrého slunce Yoxa-Sant v galaxii Nypasor-Xon Císařovnu z Thermu, která jako síť z krystalických vláken obklopuje planetu Drackrioch. Jeden z mnoha COMPů, které vytvářejí styčné body krystalických vláken, uvítá Terrance v centru mocenské oblasti Císařovny a objasní jim její vznik.

Dříve než Dobrak společně s ostatními Kelosky a Shetanmargtem opustí SOL, aby vstoupili do nitra krystalické struktury1), řekne předem, že Terranci přispějí rozhodující měrou k rozřešení konfliktu superinteligencí. Atlan předpokládá, že Keloskové jsou s Duuhrt druhově zpřísněni, protože jejich pracivilizace kdysi přišla do kontaktu s Priorvlnou a byla jí ovlivněna2).

Velký počet Saturnových lodí Choolků a psionické vábení dvě stě milionů Kelsirů zabrání, aby SOL opustila systém. Když Joscan Hellmut vyzve Perryho Rhodana, aby se SOL přistál na Drackriochu a uzavřel spojenectví s Císařovnou z Thermu, aby tak sebe a SOL před BARDIOCem uchránil, objeví Fellmer Lloyd v jeho šíji krystal COMPu3).

Výzkumníci Kaveer, Daloor a Poser4) navážou ve space-jetu kontakt s Císařovnou, a po dvou dnech nakonec prostřední část SOL přistane u kelsirské vesnice Salkoor na Drackriochu. Císařovna přednese svůj plán, že ze SOL udělá svůj nový MODUL a slibuje, že žádné lidi nebude proti jejich vůli nutit k přijetí krystalu. Také krystal Joscana Hellmuta se rozloží. Do pozitroniky space-jetu, se kterým Perry Rhodan přiletí k jednomu COMPu, uloží Duuhrt souřadnice systému Medaillon. Protože chce být nezávislá na Kelsirech, požaduje Císařovna bez dalšího vysvětlení od Rhodana jako symbol oddanosti provést výpravu k tajemnému kontinentu Troltungh, který Kelsirové nazývají »Místo zapomnění«, na planetě Lugh-Pure. Kromě toho předá Terranci překrásný, jako vejce velký krystal jako dárek.

Mnoho lidských astronautů mezitím navštíví Drackroich, v neposlední řadě kvůli neustálému psionickému volání Kelsirů. Nakonec rybovité bytosti, které začínají být mnoha návštěvníky omrzelý, předají Atlanovi rostlinu, jejíž sušené listy způsobují imunitu vůči vábení. Solánský technik Corn Ressacker, který si Bjo Breiskolla pro jeho odlišnost oškliví a který se třemi přáteli už několikrát mladého mutanta přepadal, je od vyřazeného, zmateného Kelisra Dollga nalákán do smrtící pasti. Dříve než se Ressacker ale utopí v bažině, zachrání mu Bjo Breiskoll život. Místo poděkování obviní Solánec Kočičáka ze spolčení s Kelsiry, soud ale jeho námitky nepřijme6). Dollg je odsouzen k smrti Grálovou matkou Quoytrou. Grálová matka mu odebere krystal a Kelsire zemře.

1. května 3583 odstartuje space-jet S-SJ-12 s Guckym, Icho Tolotem a dvěma dalšími členy posádky, aby následovali loď Choolků, která vzala na palubu Kelsirské ženy, následovali k planetě Logh-Pure.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál