Perry Rhodan 789 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 789
Název:Hráč a cizinci
(Der Spieler und die Fremden)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Jsou zajatci materiálního mračna - a figurkami ve hře mocných
Hlavní postavy románu:

GRAVIHOLL - hráč, který se nebojí žádného rizika

Kaarmansch-Xes - velitel Hulkooů

Toorkensch-Xayos - zástupce velitele

Taul Daloor, Ranc Poser a Froul Kaveer - výzkumníci Císařovny z Thermu

Galto Quohlfahrt, Ras Čubaj a Icho Tolot - Terranci a Haluťan se dostanou do nesnází

Při přibližování ke Courstebouthskému mračnu pozorují členové posádky SEIDENRAUPE ničivý postup tří devět set metrů dlouhých, kotoučovitých lodí Hulkooů proti lalokovitým lodím výzkumníků.

Mezitím pozná GRAVIHOLL, inteligentní energetická bytost z bývalé druhé planety Courstebouthu, který explozi slunce přežil na osmdesát kilometrů dlouhém kus trosek, že se v jeho blízkosti nacházejí živí tvorové. Rozhodne se proto pokračovat v tisíce let trvající hře, ve které z podzemí manipuloval obyvateli svého světa jako šachovými figurkami. GRAVIHOLL dostane pod svůj vliv Rase Čubaje, Galto Quohlfahrta a Icho Tolota, uvrhne své figurky do snového světa a změní jejich chápání skutečnosti.

Protože mu jeho zástupce Toorkensch-Xayos pod vlivem GRAVIHOLLA prozradí, že cizí kulovitá loď přilétá do Courstebouthské pasti k zajatému objektu, souhlasí Kaarmansch-Xes s návrhem vetřelce zajmout. GRAVIHOLL se postará o to, aby Toorkensch-Xayos loď Hulkooů navedl k osmdesáti kilometrovému planetoidu. Protože si Kaarmansch-Xes nepochopitelné tajnůstkářství svého zástupce vysvětluje jako rebelii proti CLERMACu, je Toorkensch-Xayos odsouzen k smrti a vyhozen do vesmíru s omezenou zásobou kyslíku.

Poté co SEIDENRAUPE dorazí k osmdesáti kilometrovému planetoidu, kterému GRAVIHOLL udělil gravitační pole s tíží podobnou té na Zemi, setká se Čubaj, Quohlfahrt a Tolot s výzkumníky Taulem Daloorem, Froulem Kaveerem a Rancem Poserem, kteří jsou rovněž pod vlivem GRAVIHOLL a jdou po nich Hulkoové. Čubaj odnese Taula Dalora do křižníku, se kterým se pokusí uprchnout před Hulkooy, což musí nakonec vzdát. Posádka se zachrání v záchranném člunu. Perry Rhodan a Atlan přispěchají proto se SOL-buňkou 1 na pomoc a zachrání trosečníky.

Galto Quohlfahrt a Icho Tolot, kteří s Kaveerem a Poserem zůstali na planetoidu, vidí, jak GRAVIHOLL zabije Hulkooa Toorkensch-Xayose. Když si robotolog uvědomí cizí vliv, představí se mu GRAVIHOLL a oznámí mu, že se chce dostat do SZ-1. Jako otrok energetické bytosti musí Galto Quohlfhrt SZ-1 rádiově přivolat k planetoidu, v poslední vteřině se ale Perry Rhodanovi podaří aktivovat paratronový štít. Energie GRAVIHOLLU, který se právě teleportoval na palubu, steče do hyperprostoru.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál