Perry Rhodan 817 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 817
Název:Náměstek zla
(Statthalter des Bösen)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3583
Psychotým na Korietu – setkání s Tězkým mágem
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – šéf SOL dostane pozvánku

Tatcher a Hainu a Dalaimoc Rorvic – psychotým v akci na Korietu

Těžký mág – manifestace hrozivé moci

Terly Anternach, Gondor Grayloft a Khun Zburra - trojice Solánců v zajetí Těžkého mága

Bassytor – správce Korietu

Na Korietu, druhé planetě rudého slunce Poslední hnízdo, se Khun Zburra společně s Terly Anternachem a Gondorem Grayloftem probudí v rezidenci Těžkého mága. Společně trojice Solánců prozkoumá velkou stavbu a nakonec se setkají i se samotným Těžkým mágem, který se jim ukáže v podobě velice krásného člověka, a vyzvídá, jaká je mise SOL. Khun Zburra, Terly Anternach a Gondro Grayloft mu prozradí, že Perry Rhodan uzavřel pakt s Císařovnou z Thermu a proti vůli Solánců bojuje proti Malým majestátům. Kromě toho prozradí Rhodanovo podezření, že BARDIOC unesl pozemské lidstvo. Z těchto informací dojdou CLERMAC, SHERNOC a VERNOC k závěru, že Perry Rhodan není žádným normálním poddaným Císařovny z Thermu, ale svá rozhodnutí podniká z vlastní vůle. Protože nevědí, zda by zničení Rhodana a SOL poškodilo plány BARDIOCU, zřeknou se inkarnace prozatím likvidace terranské kosmické lodi.

Mezitím přistanou Dalaimoc Rorvic, Tatcher a Hainu, Elas Topper a Nagget Brol se space-jetem na Korietu. Zatímco psycho-tým v bojových oblecích vletí do města Varbů, přiblíží se k jetu energetická bublina a jet s oběma Solánci exploduje. Díky tomu, že a Hainu použije N'adun M'Clipehn (Zatemnění světla), schopnost, kterou získal od Pai'uhn K'asaltic1), se jim podaří zůstat nějakou dobu ve Varbském městě neobjeveni. Varbe Goetnir ukáže Rorvicovi a a Hainuovi cestu do obrovské, exotické metropole Huisenth, na jejímž okraji se nachází dům Těžkého mága. Tam Marťan a Polocyno objeví pohřešované Solánce v bezvědomí. Jejich přítomnost na Korietu ale nezůstane utajena Poermonthovi, prvnímu Gravitačnímu strážci planety, který díky gravitačním vahám (gravitačními váčky zemřelých Varbů zásobovaná hyperpozitronika), může zaregistrovat nejmenší změny pro Varby důležité gravitační harmonie. Poermonth proto informuje správce planety Bassytora. Když připojí nesmírně vzácný královský váček, zjistí Gravitační strážce, že se zdroj gravitační disharmonie, matoucí směs z gravitace a hmoty, nachází v domě Těžkého mága. V čele jedenácti správců světa vyhledá Bassytor Těžkého mága a dostane od něj příkaz použít projektor gravitačních pastí. Teprve poté, co se Rorvic a a Hainu ocitnou v gravitační pasti, jim dojde, že se nacházejí v rezidenci vládce Hulkooů, a poznají, že Varbenské hnízdo je kontrolováno CLERMACEM 2).

Ve stejnou dobu je Perry Rhodan pozván správcem světa Woytnarem do Kmenového hnízda ke společně poradě ohledně hrozby CLERMACU.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál