Perry Rhodan 565 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 565
Název:Gucky, mistr zlodějů
(Gucky, der Meisterdieb)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3443
S KAPELLOU na světě zlodějů – pátrání po Taboře
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor přiletí na planetu zlodějů.

Harun Matakin – Velitel těžkého křižníku KAPELLA.

Gucky – Myšob krade a je okraden.

Lord Zwiebus – Guckyho komplic.

Kun Tares – Mistrozloděj z Na'nacu.

Tabora – Klíč k hyperprostoru.

KAPELLA odlétá na Na'nac, domovský svět Pai'uhn K'asaltic, jehož koordináty Gucky telepaticky odebrel vědomí Y'Chatramyra a který přibližně uprostřed Roje krouží jako jedenadvacátá planeta kolem modrého obřího slunce Goghor. Cyno Arman Signo oznámí, že mnohotvárný s mrštnýma rukama upřednostňuje humanoidní vzhled a jenom v klidovém stavu, kvůli páření nebo při smrti, nabírá původního vzhled, dva metr vysoký, velmi štíhlý kužel z bílošedé, sliznaté hmoty. Roj má absorboval soustavu Goghor, aniž by někdo něco o náruživosti Pai'uhn K'asaltic pro krádení tušil. Na Pag'heru, jednom z mnoha ostrůvků vodního světa Na'nac, pozemský křižník přistane.

Už při prvním kontaktu ukradnou Pai'uhn K'asaltic bezpočet předmětů, od Icho Tolotova spodního prádla přes vnější vrata křižníku až po Guckyho řepný extrakt. Myšob se revanšuje a uloupit s pomocí svých paradarů sochu slavného Pai'uhn K'asaltic. Aby čest svého národ znovuvytvořit, »ukradne« nyní mistrzloděj Kun Tares, která krátce předtím na sedmnácté planetě rudého obřího slunce Merkados ukradl cennou korunu Koltů, Guckyho samotného, poté co ho paramříží okrade o jeho paraschopnosti. Kun Tares přijme tvar myšoba a vodí tak nějaký čas posádku KAPELLY za nos. Nakonec jsou pozemští návštěvníci vrámci velkého svátku čestně přijati do gildy zlodějů.

Pai'uhn K'asaltic Pol Gro zavede Guckyho nyní k Taboře, která má tvar černé, šedesát centimetrů vysoké, baňaté láhve s dlouhým, táhlým hrdlem. Uvnitř láhve jsou vidět jenom neskutečné zlaté plameny. Tabora svěří Guckymu telepaticky, že je klíčem k v hyperprostorovi skryté druhé centrále justační planety Roje1), kterou díky svým paraschopnostem může nechat materializovat v normálním prostoru. Protože to ale nemůže udělat z vlasní iniciativy, potřebuje k tomu přítele, se kterým vytvoří duchovní jednotu. Když Gucky na otázku, co zaručí další trvání celého universa, že mír bývá otcem všech věcí, uzavře Tabora s myšobem přátelství.

S Taborou na palubě opouští KAPELLA Na'nac a systém slunce Goghor2).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál