Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 820
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 820
Název:Gravitační vězení
(Das Gravitationsgefängnis)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3583
Jsou ztracení a zajatí - nemohou se dostat na SOL
Hlavní postavy románu:

Tatcher a Hainu a Dalaimoc Rorvic - psychopartneři opustí Gravitační vězení

Perry Rhodan, Alaska Saedelaere, Douc Langur a Bjo Breiskoll - Terranec a jeho společníci na útěku

Khun Zburra, Gondor Grayloft a Terly Anternach - trojice Solánců se nevzdává

Atlan - Arkonidan dává ultimátum

Protože KHYBER 1) nemůže navázat žádné spojení s Perry Rhodanem, Alaskou Saedelaerem, Bjo Breiskollem a Doucem Langurem, hrozí Atlan správci světa Waybunthovi, že se SOL zaútočí na Dacommion, pokud mu Varbové do čtyřiadvaceti hodin neumožní navázat kontakt s Rhodanem.

Ve starém městě Kaansäder narazí Rhodan a jeho tři průvodci na Varby, kteří byli kvůli poruše svých gravitačních váčků vyřazení. Dříve než ale mohou být Rhodan a jeho společníci vyhnancem Voriathem přivedeni do bezpečí »Velké gravitační tišiny«, které se normální Varbové vyhýbají, jsou zajati a transportováni ke Gravitační váze Dacommionu.

Mezitím se Terly Anternachovi, Gondoru Grayloftovi a Khunu Zburrovi2) podaří uniknout ze své cely v rezidenci Těžkého mága na Korietu. Krátce na to je ale znovu zajmou Hulkoové3).

Dalaimoc Rorvic a Tatcher a Hainu2) mezitím překonají gravitační past a uprchnou. Přitom se dostanou do dráhy gravitačního projektoru jednoho nedokončeného gravitačního rourového spoje a jsou přemístěni z Korietu ke Gravitačním vahám na Dacommionu. Tam se setkají s Rhodanem a jeho společníky, kterým chtějí Lopointh, Prokranth a další Varbové vyříznout hrtany, jelikož je považují za generované gravitační váčky a jako takové je chtějí integrovat do Gravitačních vah. Rorvicova přítomnost ale narušuje harmonii gravitačních linií tak silně, že Varbové Polocyna, Tatchera a Hainua, Rhodana, Saedelaereho, Breiskolla a Douca Langura odvezou ke stanici gravitační roury.

Protože se 10‘108 kosmických lodí Hulkooů formuje do klínové formace pro útok na Poslední hnízdo a pak zřejmě zamýšlí zaútočit na Kmenové hnízdo, dá na SOL Atlan KYHBERU3) rozkaz k návratu, ale korveta je držena na Baytuinu gravitačními poli.