Perry Rhodan 819 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 819
Název:Létající město
(Die fliegende Stadt)
Autor:William Voltz
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3583
S Perry Rhodanem na Dacommionu - Těžký mág ukazuje svou pravou tvář
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec se chová podivně

Alaska Saedelaere, Bjo Breiskoll a Douc Langur - Rhodanovi společníci na Dacommionu

Těžký mág - tajný vládce Varbů ukazuje svou pravou tvář

Lopointh - kotrolér správce světa z Dacommionu

Atlan - Arkonidan má podezření

Po opuštění Gravitační roury na Dacommionu je Douc Langur dezorientovaný, Bjo Breiskoll přijímá nesrozumitelné psionické impulzy, a Perry Rhodan reaguje přecitlivěji a vznětlivěji. Ani Alaska Saedelaere nemůže kontrolovat své schopnosti. Se Sonkerem, transportním prostředkem, který tvarem připomíná kosmickou loď Varbů, převeze Lopointh, osobní kontrolor správce světa Hamsajantha, čtyři druhy na Kaansäder, z bublinovitých útvarů sestávající létající město. Jako každé létající město má i Kaansäder svůj protějšek na povrchu Dacommionu. Staré město Kaansäder leží na kontinentu Troopuinth.

V Kaansäderu nejsou Rhodan, Kočičák, Nositel masky a výzkumník Císařovny z Thermu, jak bylo plánováno, předvedeni do sídla vlády, ale do rezidence Těžkého mága. Když Seadelaere uvěří, že znovu poznává sugestivní vyzařování CLERMACU1), nechá VERNOC svou masku padnout a oznámí Rhodanovi, že s jeho pomocí chce zničit Puukar2) a najít zmizelé lidstvo a odvést ho na Zemi, aby ho podrobil moci Malého majestátu. Protože Rhodan na jeho vystoupení nezareaguje tak, jak očekával, přeruší Těžký mág nakonec kontakt, a nechá Terrance a jeho společníky zatknout.

VERNOC se stáhne zpět, aby s ostatními inkarnacemi projednal Rhodanovu rozporuplnou povahu. Nakonec kontaktují inkarnace BARDIOC. Aniž by naznačila další postup, rozkáže superinteligence rychle a důkladně vyřešit tajemství spojená s Terrancem Perry Rhodanem. SHERNOC přitom získá dojem, že BARDIOC nechce lidstvo zničit nebo ovládnout, ale dostat ho na svou stranu. Po návratu do sídla Těžkého mága v Kaansäderu pocítí inkarnace téměř nesnesitelný mentální tlak BULLOCA, který projevy své vůle zatím ještě nedokáže plně kontrolovat.

Mezitím se Rhodanovi, Saedelaerovi, Breiskollovi a Langurovi podaří osvobodit, odpojí od Kaansäderu satelitní městečko Toorven a v něm prchnou. Během letu se dostaví důsledky průchodu Gravitační rourou. Varbové se marně obrátí o pomoc na Těžkého mága. Teprve po VERNOCOVĚ návratu se zintenzívní pronásledování čtyř uprchlíků a Kaansäder dohoní Toorven. Když se ale letící město dostane ke starému městu Kaansäder a srazí se tam s nádrží gravitačního odpadu, která ve skutečnosti neobsahuje gravitační odpad, ale Těžkým mágem vytvořený snový svět symbolů pro všechno negativní a hříšné, upadnou Varbové do bezpečnostní strnulosti, která jim má zabránit konání hříchů. Rhodan a jeho průvodci proto mohou nerušeně opustit Kaansäder jedním z tunelů do starého města, ve kterém se skryjí.

V SOL se Atlan a Joscan Hellmut mezitím s pomocí SENECY snaží, ale bezúspěšně, o rozbor situace.

CLERMAC, VERNOC a SHERNOC získávají dojem, že BULLOC, čtvrtá nová inkarnace, s nimi nechce mít nic společného a považuje je za přebytečné.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál