Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 841
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 841
Název:Skleněný svět
(Die Glaswelt)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3584
Stopuje na rozkaz ID - nasazen Ernst Ellert
Hlavní postavy románu:

Ernst Ellert/Gorsty Ashdon - dvojkoncept na cestě z rozkazu ID

Agai - malé zvíře sehraje velkou roli

BULLOC - inkarnace medituje

Perry Rhodan - vězeň je nakrátko propuštěn

Gethaar-Hay - androidský lovec znovu začíná pracovat

Zeilshot - kosmický prospektor

Na páté planetě bledě žlutého slunce, kterou Perry Rhodan1) nazve Skleněný svět, protože jeho povrch mezi věžovitými konstrukcemi pokrývá mnoho skleněných trosek, propustí BULLOC Terrance ze své sféry, aby skrze meditaci stabilizoval svou osobnost.

ID přemístí dvojkonceptové vědomí Ernsta Ellerta / Gorstyho Ashdona, který po zhroucení do transmiteru na Fogze2) bloudí vesmírem, do těla Agaii, fretce podobného tvora na Skleněném světě. Když se Ellertovi podaří informovat Rhodana, je Terranec ohrožován Gethaar-Hayem, jedním z pavoučích robotů, které Ourhtelové před tisíciletími vytvořili k lovu chybných výrobků, které vznikaly při výrobě bojových androidů. Protože tito lovci zabili obchodní delegaci humanoidních Hordelů, jako zdánlivé zmetky, zaútočila na planetu Hordská flotila, vyhubila Ourhtely a zničila jejich obrovské skleníky.

Hordel Zeilshot, který před časem jako prospektor na Skleněném světě ztroskotal, zničí robota Gethaar-Haye. Rhodanovu nabídku na opuštění planety ve sféře ale Zeilshot odmítne. O něco později ho zabije jiný lovec. Když BULLOC povolá Rhodana do sféry, pokusí se tam Terranec propašovat i Agaie3). BULLOC chce Ellerta/Ashdona přemoci, ale ID zasáhne, osvobodí dvojkoncept a přenese ho do těla silně postaveného, zavalitého muže na EDENU II4).

V prosinci dorazí SOL ke Skleněnému světu, poté co se astrofyziku dr. Wiggermannovi podařilo osm dnů po startu z Culhmu rozluštit zašifrované impulzy krystalu. Bledě žluté slunce dostane jméno Liza. Gucky se s Rasem Čubajem teleportují na Skleněný svět a objeví tam v Againě mozku vzpomínku na setkání Rhodana s Ellertem/Ashdonem5).