Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 842
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 842
Název:Brána do nekonečna
(Tor in die Unendlichkeit)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3585
Černá past je připravena - rozhodnutí se blíží
Hlavní postavy románu:

Julian Tifflor - šéf NEI připravuje "Operaci Otec poutník"

Fruxinolt - Supertěžký se cítí zrazen

Jon Cattler - Terranec v masce Lara

Ronald Tekener - nositel aktivátoru honí přízraky

Volther Throynbe - naplněn tajemstvím

Anson Argyris - Vario-500 předává poselství

Hotrenor-Taak - Apoštol Hetosanů je nedůvěřivý

Poté co se černá díra Arcur-Beta počátkem března roku 3585 stabilizuje, začnou se Larové stahovat ze svých základen v Mléčné dráze, a GAVÖK se zmocňuje zotročených světů Supertěžkých1). Bezprostředně před odchodem Larů z bývalé terranské koloniální planety Bruderloger v systému žlutého slunce Tayder tam maskér Jon Cattler, přestrojený za Lara, uložil časovanou bombu do základny okupantů. Když tam po odletu SVE-křižníků přistanou Mutoghmann Scerp a Croor Ross2) s kulovitou lodí GAVÖKu, aby vyjednávali se Supertěžkým Fruxinoltem o propuštění zotročených obyvatel Bruderlogru, tvrdí Cattlerův přítel Jore Borsten s podporou maskéra, který nyní hraje roli larského špióna, že Larové oklamali své spojence a nainstalovali bomby. Poté Fruxinolt a jeho muži opustí Bruderloger s tisíc metrů dlouhým válcovitým křižníkem GRELMOR.

V Hotrenor-Taakovi vzrůstají pochybnosti o tom, zda-li bylo správné koncentrovat všechny síly na manipulaci s Arcur-Beta, namísto řešení energetických problémů3). Z nedůvěry ke Keloskům stáhne Apoštol Hetosanů své lodi z oblasti černé díry, aby zbytečně neprovokoval GAVÖK či NEI k nějaké zrádné akci.

Na Gäa mezitím Julian Tifflor agituje pro »Operaci Otec poutník«, ale představa osídlit Zemi, která se nachází v cizí galaxii, je pro většinu Gäaneranů nepřijatelná. Zvláště intenzivně intrikuje Volther Throynbee vůči Operaci Otec poutník, ale Ronaldu Tekenerovi se nepodaří tajuplného muže vypátrat. Teprve když Throynbee bez pomoci Vincranů s nákladní lodí opouští temnou mlhovinu, zjistí Jennifer Thyron, že chce Lary varovat před pastí černé díry, aby tak s pomocí jejich setrvání v Mléčné dráze sabotoval Operaci Otec poutník. Společně s Julianem Tifflorem odlétá kosmopsycholožka s BADHRA z Provconovy pěsti a informuje hyperradiogramem Ronalda Tekenera, který se mezitím s Roctin-Parem, Kershyllem Vannem a Variem-500 nachází s 1500 metrovou lodí ALHAMBRA v sektoru Arcur. Tekener, který v sobě má obsah vědomí Tako Kakuty, teleportuje z ALHAMBRY do nákladní lodi a zabrání zradě. Throynbee, zřejmě mutant, zmizí4).

Když se Fruxinolt, který hledá Lary, objeví s GRELMOR v hektické zóně kolem Arcur-Beta5), získá Hotrenor-Taak, který válcovitý křižník supertěžkých pokládá za loď GAVÖKu, důkaz pro své podezření a rozhodne se nevletět do černé díry s SVE-křižníkem. Skrze hypervysílání proto Kershyll Vanne upozorní Hotrenor-Taak na Vario-500, kterého předtím Tekener vysadil se space-jetem na oběžné dráze kolem Houxelu6). Protože Larové věří, že Keloskové vzali Varia s sebou, považují ho za jejich posla. Robot Apoštola Hetosanů varuje, aby příliš neotálel, protože se černá díra uzavírá. Nakonec ho Tako Kakuta, jehož obsah vědomí zůstal zafixován v PEZ-bloku v jeho nitru, teleportuje do bezpečí. Na nátlak svého zástupce Paas-Treera a patnácti dalších předních důstojníků, které beztak plánují, že ho kvůli jeho věku a jeho chybám sesadí, rozkáže váhavý Hotrenor-Taak larské flotile vletět do černé díry. Sedmdesát vyčerpaných SVE-křižníků zůstane ale na místě. Paas-Treer a jeho spoluspiklenci zamýšleli Hotrenor-Taaka uvnitř dimenzionálního tunelu zavraždit, ale dříve než jeho vlastní loď vletěla do černé díry Arcur-Beta, opustil jí Apoštol Hetosanů v pomocném člunu.