Perry Rhodan 843 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 843
Název:Snílci rána
(Die Frühträumer)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3585
Larové u cíle bez možnosti návratu - Sametové oko zaniká
Hlavní postavy románu:

Blokker Ceyg, Treccor Perz a Comor-Vaarden - dva Zgmahkoni a Lare vládnou Dakkardimballonu

Kad a Sig - dva "Snílci rána"

Maccar Karf - tvůrce, kterého jeho stvoření zradili

Paas-Treer - nový Apoštol Hetosanů

Julian Tifflor - šéf NEI naráží na odpor ve věci "Otec poutník"

Čtyři roky po zániku sedmi Strážců nicoty1) vládne Dakkardimballonu2) Zgmahkoni2) Blokker Ceyg a Treccor Perz společně s Comor-Vaardenem, představitelem Larů, kteří uvízli v bublině mezi dimenzemi. Na Truulu zgmahkonský vědec Maccar Karf po vzoru »Specialistů noci« Galkona Erryoga3) vypěstoval ve zkumavce dva Snílky rána Kada a Siga, kteří mají zažehnat vysokodimenzionální energie, které ohrožují stabilitu Dakkardimballonu. Kad a Sig se osvobodí z kontroly svého stvořitele, kterého nazývají TAT, opustí samostatně vědecký ústav Scermont a zaútočí svými silami na Lary, kteří podnikají experimenty k vytvoření nového dimenzionálního tunelu a tím ohrožují existenci dakkardimové bubliny.

Flotila Larů z Mléčné dráhy dorazila do Dakkardimballonu skrz dimenzionální tunel vycházející z černé díry Arcur-Beta, který se za nimi okamžitě uzavře. Spojenectví mezi Paas-Treerem, novým Apoštolem Hetosanů, a Comor-Vaardanem začne tlačit na Zgmahkony. Útok Larů na Truul ale Snílci rána zmaří, když zničí 10 SVE-křižníků. 31. března 3585 se Larové a Zgmahkoni sejdou k jednání. Jako podmínku pro mírovou smlouvu žádají Larové smrt Snílků rána. Pod nějakou záminkou odveze Maccar Karf, který mezitím stvoření nesmrtelných Snílků rána lituje, Kada a Siga v bombami naplněném SVE-křižníku na okraj Dakkardimballonu, aby je explozí přeměnil na n-rozměrnou energii. Oba Snílci rána, kteří plán rozpoznají díky nově objevené telepatické schopnosti, absorbují energii bomb a stáhnou se do Sametového oka2), aby tam čekali, až budou Zgmahkoni dost zralí na to, aby snesli jejich existenci4).

Hotrenor-Taak, který je přesvědčen, že díky svým vědomostem je pro galaktiky nenahraditelný, se stáhne do jednoho SVE-křižníku, který flotila Larů musela z důvodu nedostatku energie zanechat u černé díry Arcur-Beta.

Mezitím na Gäa narůstá odpor proti »Operaci Otec poutník«, protože 40 procent lidí není připraveno se vydat na nebezpečnou cestu do Ganuhru. Když 31. března 3585 hrozí vypuknutí otevřeného střetnutí, sdělí Kershyll Vanne Julianu Tifflorovi, že ID plánuje vrátit Zemi na původní místo ve Sluneční soustavě. 7D muž ale radí Pretendentovi, aby to rozhlásil, až se Země materializuje.

Vario-500 se vydá z Gäa na Olymp, protože se tam objevili cizinci.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál