Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 731
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 731
Název:Zloději ze SOL
(Die Diebe von der Sol)
Autor:William Voltz
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3581
Výpad do galaxie Larů - má se uloupit poklad z Volterhagenu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec nechává chytit "tunelářskou loď"

Icho Tolot - Haluťan čeká dítě

Alaska Saedelaere a Gucky - Transmiterem poškozený a Ilt chtějí odvézt Beraghskolth

Fonsterthan-Mork a Greikenborth-Faakl - vědci z Larského světa Volterhagen

Protože jednopohlavní Haluťané díky kontrole svých tělesných funkcí mohou přivést na svět dítě jen, pokud zemře nějaký jiný příslušník jejich národa, obávají se Alaska Saedelaere a Fellmer Lloyd o život svého přítele Icho Tolota. Haluťan ale jakýkoliv rozhovor na toto téma odmítá.

Situace pro SOL se stává stále prekérnější, protože jednotky Zgmahkonů začínají pronikat stále hlouběji do výběžků Dakkardimballonu. Gucky se proto s Baltonem Wytem teleportuje do zgmahkonské speciální lodi MEKRANSORFT, které velí Eganmarth. Tunelářská loď je tvořena sedmiset metrovou kopulí a je dlouhá osm set metrů. Oba telekineti přemohou pomocí svých parasil třicetičlennou posádku a umožní tak dobýt loď komandu ze SOL, ke kterému patří Takvorian, Lord Zwiebus, Olw a Py. Zgmahkonstí zajatci jsou převezeni na palubu SOL, pět set Terranců převezme jejich loď.

23. února 3581 odlétá Tunelářská loď, které dal Rhodan jméno MORGEN (RÁNO), s Perry Rhodanem, Saedelaerem, Lloydem, Takvorianem, Geofry Abelem Waringerem, Icho Tolotem, Guckym, Olwem, Py a Dobrakem na palubě do galaxie Larů a přiblíží se k Volterhagenu, druhé planetě velkého rudého slunce Temonth. Na tomto výzkumném světě se larští vědci pod vedením Fonsterthan-Morka marně snaží rozluštit tajemství před dvanácti roky uloupené pyramidy Mastibekků, s pomocí které se chtějí stát nezávislými na jejich energetickém zásobování. Protože se v systému Temonth nachází 17 SVE-křižníků, odlétá Saedelaere, Gucky, Tolot a Olw s dvanáct metrů dlouhým, válcovitým pomocným člunem na Volterhagen. Poté co loď přistane v osamělém pohoří, prozradí Tolot svým přátelům, že nastávající narození jeho dítěte není příznak blízké smrti, ale následek průchodu »Velkou černou nicotou«1). Saedelaere a jeho průvodci objeví v centrálním výzkumném centru planety Beraghskolth, který je tvořen mnoha energetickými shluky, které jsou napojeny na 21 hlavních segmentů a ve svém celku tvoří velký sud. Zatímco Gucky přináší transmiter pro přesun keloskského zařízení, začíná Haluťan rodit a zabrání tak ústupu skupiny. Dochází k boji s vojáky larského vládního komisaře Kario-Wurka. Šedesát tři Larů je zabito, zemře ale i Tolotův novorozenec. S pomocí svého Cappinského fragmentu a »Obleku zmaru« jistí Saedelaere po odvozu částí Beragskolthu útěk skupiny.

7. března 3581 přilétá MORGEN k SOL2).