Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 732
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 732
Název:Povstání imunních
(Aufstand der Immunen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3580
Lidstvo v boji proti Aphilii - příroda rajského světa se postaví na jejich stranu
Hlavní postavy románu:

Enkher Hodj - velitel vesmírné expedice

Trevor Casalle - "Vytrvalec"

Salwan Pert a Leela Pointier - dva imunní mezi Aphiliky

Caaloo a Doonee - domorodci z planety Signál

Heylin Kratt - Casallův důvěrník

Vari Tranz - Aphilik je vyléčen

15. července 3580 odlétá ze Země flotila osmatřiceti lodi, ke které patří vedle pěti jednotek imperiální třídy a sedmi lodí třídy Stardust také dvě ultrabitevní lodi BEAUTY OF LOGIC a POWER OF REASON1), aby prozkoumali 325 světelných let vzdálený Bazinskiho cluster, který je tvořen devatenácti slunci. Nachází se v Ploohnské galaxii na opačné straně od hvězdného mostu. Velitel průzkumné flotily, admirál Enkher Hodj, patří ke skupině »Prchačů«, která se chce evakuovat lidstvo na jinou planetu, kvůli hrozícímu zřícení Terry do Schlundu2).

Zatímco Hodj prozkoumává planetu Psion v soustavě žlutého slunce Brainwave, přistane padesát čtyři let starý, aristokraticky působící viceadmirál Trevor Casalle se čtrnácti loděmi na Zemi podobném světě Signál, druhé planetě žlutého slunce Reality. Casalle je představitel »Statečných«, kteří se obávají, že by při evakuaci ztratili aphilii a proto chtějí všemi silami zabránit pádu do Schlundu. Imunní Saiwan Pert a Leela Pointier slouží více admirálovi jako emoční-tlumočníci a naváží kontakt s domorodci Doonee a Caaloo. Jen čtyřicet pět metrů vysocí humanoidní Dukeové s červenýma očima žijí v plném souladu s přírodou své planety. Když Casalle se svou družkou Ceynou, vedoucí logistického oddělení, podniknou průzkumný let, sabotuje Pert jejich kluzák a odřízne viceadmirála od jeho lodi.

S pomocí tmavočervených hroznů, které příroda planety jako reakci na přítomnost aphilie vybavila drogou, se podaří oboum imunním a Dukeům vyléčit čtyři tisíce členů posádky POWER OF REASON z Aphilie. Jejich vedení převezme plukovník Varl Tranz. Když se Casalle s podporou svého důvěrníka majora Heylin Kratta nečekaně vrátí, část vyléčených uteče, ostatní jsou přemoženi. Aby Dukeje odradili od dalších akcí, nechá Casalle nad jejím městem umístit Katalyzační bombu, což je terranská vylepšená arkonská bomba. Protože viceadmirál nechá nakonec Perta, Tranze a čtyři další vyléčené důstojníky popravit, přijde Leela Pointer o rozum. Odpálí katalyzační bombu a uvede tak do chodu rychlý fúzní proces, který v krátké době způsobí explozi Signálu.

Aby se mohl ospravedlnit před válečným soudem za události na Signálu, odletí Casalle mezitím s POWER OF REASON k Hodjovi vlajkové lodi, která se mezitím zdržuje na oběžné planetě Objekt tři. Chaos, který vyvolá zpráva o zničení Signálu a třinácti na něm přistátých lodích, využije Kratt k tomu, aby Hodje prohlásil místo sebe odpovědného a obvinil ho se spiknutí proti Reginaldu Bullovi3).