Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 703
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 703
Název:Outsiderové na lovu
(Jagd der Outsider)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3580
Zahajují lov na lidi - imunní jsou oběti
Hlavní postavy románu:

Crystal Talongh a Jocely, datel - dva lovci lidí v New Yorku

Reginald Bull - ministerský předseda Terry

Daargun - Bullův prostředník

Skalter Mingus a Jermon Tascho - dva atentátníci

Jeremy Beiger - důležitá osobnost má být odstraněna

Přes svého prostředníka Daarguna dá Reginald Bull 1. srpna 3580 Jocelynovi, slavnému outsiderovi, příkaz, aby zabil Regese, členy americké imunní skupiny »Akce regenerace«. Outsiderové jsou anarchističtí individualisti, které na vlastní pěst, ale s tichou podporou vlády popravují zločince a imunní, které aphilikové označují jako »nemocní«. Společně s krásnou outsiderkou Crystal Talongovou, kterou chtěl zpočátku zabít, ale pak se zněj stala jeho společnice a partnerka, se Jocelyn, který své přezdívce vděčí zvyku, že při silném vypětí klepe pravým ukazováčkem, vydá po stopách »nemocných«.

Imunní Skalter Mingus a Jermon Tascho, kteří patří k Akce regenerace, nechávají mezitím na New Yorkských nádražích vylepovat roboty plakáty, na kterých se naváží do aphliie. Policejní akce proti plakátovacím robotům, při které je zraněno mnoho lidí, vzbudí pozornost Jocelyna a Crystal Talongové. V přístavní oblasti města objeví oba opuštěný úkryt Minguse a Tascho, kteří připravují atentát na Jeremy Beigera, vládního zmocněnce New Yorku, který si má za několik dnů prohlédnout robotickou továrnu Gamma v New Haver Marina.

O něco později přivede Daargun Jocelyna a Crystal Talonghovou k Bullovi, který oběma outsiderům oznámí, že od nynějška mají pronásledovat neviditelné nemocné. Světlo rozumu věří, že šokující obrázky z lovu outsiderů by mohli zbrzdit aktivity imunních. Když Jeremy Bieger 9. srpna dorazí do robotické továrny, postaví se oba outsideři Skalteru Mingusovi, dojde k boji, při kterém stará továrna začne hořet. Když řítící se trosky pohřbí Minguse, dříve než ho Jocelyn stačí zastřelit, dostane outsider vztek, nechtěně zničí ovládací zařízení filmujícího teamu a zruinuje tak Bullův plán, který chtěl z honby na imunní udělat mediální podívanou. Poté Jocelyn zabije Crystal Talongh, kterou činní odpovědnou za ušlý zisk a která ho už omrzela. Nakonec objeví outsider Jermona Tascha a zmizí1).

Po nezdařeném pokusu, nasadit individualistické outsidery proti imunním, se Reginald Bull rozhodne, že sám půjde proti Roi Dantonovi a jeho skupině.