Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 702
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 702
Název:Dům ticha
(Das Stummhaus)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3580
Agenti OGN v akci - na světě Aphilie
Hlavní postavy románu:

Kervin M. Caughens a Kathleen Toaklander - dva starci, kteří chtějí uniknout z "Domu ticha"

Vester Brackjon a Hart Den Vol - dva agenti OGN, kteří chtějí rozluštit tajemství Domu ticha

Jasmin Greender - matka, která si chce nechat své dítě

Perry - Jasminin novorozený syn

Vester Brackjon a Hart Den Von, dva členové »Organizace dobrý soused«, dostanou příkaz, odhalit tajemství vysokými zdi obklopených Domů ticha, ve kterých se lidé, kteří se pro aphilickou společnost stali neužitečnými, navždy mizí. Zatímco Melbourne pozoruje Dům ticha 23, potkají oba agenti OGN těhotnou Jasmin Greenderovou. V aphilické společnosti je obvyklé, že se ženy chtějí zbavit strastí přirozeného porodu, a proto si nechávají své nenarozené děti uložit do »Tepelných kapslí«. Tepelné kapsle jsou výchovné instituce, ve kterých novorozenci vyrůstají bez kontaktu s rodiči, až přejdou do péče státní školky. Jasmin Greenderové, které se až dosud dařilo své těhotenství tajit, je ale jako poloaphilička rozhodnuta své dítě porodit a vychovat. Brackjon a Den Vol mladé ženě pomáhají, ta ale krátce po narození zemře.

O něco později se oba agenti OGN se dozví, že sto čtyřicet osm let starý Kervin M. Caughens, který odmítl do Domu ticha 23 nastoupit, a s o pět let starší Kathleen Toaklanderovou se skrýval v pustině, byl zatčen a odvezen do vězení v osadě Terence, vzdálené dvě stě kilometrů od Melbourne. Zatímco Den Vol malého Perryho Greendera převáží do bezpečí na Borneu, zamaskuje se Brackjon jako Caughens, osvobodí starého člověka a zabere jeho místo. Agent OGN je převezen do Domu ticha 23 a dozví se, že staří lidé jsou v Domech ticha drženi jen proto, aby jim hned po smrti mohli být odebrány orgány.

Mezitím se vrací pravý Kervin Caughens ke Kathleen Toaklanderové, jejíž úkryt neprozradil. Teprve když jsou oba starci po několika dnech odhaleni a převezeni do Domu ticha, je Brackjon jeho správcem odhalen. Ten ho ale, protože se obává trestu za selhání, propustí.