Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 701
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 701
Název:Skok na svobodu
(Sprung in die Freiheit)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3580 / 3540
Útěk ze Země - kosmický gigant SOL se vydává na dlouhou cestu
Hlavní postavy románu:

Sergio Percellar a Sylvia Demmister - "Kniha lásky" vypráví o útěku SOL

Perry Rhodan - vyvrženec z Lidstva ze Země

Mentro Kosum - emocionaut zachraňuje obyvatele planety

Kaddy Gonsten, Jiffer Springo a Dadno Welms - Siganští robotikové

Kerlott Percellar - hodnotný pomocník při záchraně vědomostí lidstva

Jorge Berendsen, Uirkor Anna a Melim Saleddin, kteří Sylvii Demmister a Sergio Percellara zatkli, se prezentují jako členové »Organizace dobrý soused« (OGN), jedné Roiem Dantonem založené skupiny imunních, a převezou dvojici do základny »Carteyova hlava«, které velí kapitán Veruw Tragas a která se nachází uprostřed deštného pralesa na Borneu. Krátce po nich tam dorazí Danton a prozradí dvojici vytyčené cíle OGN. Navzdory své vojenské struktuře je organizace orientovaná defenzivně, protože aphilické lidstvo za svůj současný stav nemůže. Nejdůležitějším prací OGN jsou biochemické a parapsychické experimenty ke zrušení Aphilie. Kromě toho je připravována výzkumná expedice ke slunci Medaillon, která se má dopídit po příčinách jako Waringerův efekt známého šestidimenzionálního záření, které vyvolalo Aphilii.

Sylvia Demmister a Sergio Percellar, kteří sami sebe nazývají »Kniha lásky«, vyprávějí další z naučených kapitol:

Na počátku své cesty stojí lidé v SOL před dvěma problémy. Protože poziční data Mléčné dráhy byly Aphiliky odstraněny z palubní pozitroniky SENECA, musí se pomocí SPARTAC-teleskopů zjistit nová data. Kromě toho potřebuje SOL dostatečně velkou, kvalifikovanou posádku. Perry Rhodan proto rozhodne, že se odletí na planetu Carrent-Fort, kde se ještě před počátkem Aphilie usídlilo deset tisíc astronautů, vědců a techniků. SOL-buňka 1, jejíž velitel a první emocionaut je plukovník Mentro Kosum, je proto odpojena od zbytku SOL a odstartuje s Icho Tolotem na palubě k systému Malibu, zatímco Perry Rhodan a Galbraith Deighton se s SZ-2 a prostřední částí činkovitého křižníku odchylují strážní flotilu Aphiliků. Prostřední část, zvaná mateřská loď je sídlem SENEKY, pětiset metrové, vysoce moderní biopozitronické hyperinpotroniky. Jako mobilní externí jednotky SENEKY působí dva roboti Romeo a Julia.

Kosum a Tolot zjistí, že celá soustava žlutého slunce Malibu je už dva dny obklopena Nulovým polem, který ho používá jako energetický zdroj, a terranské kolonii na Carrent-Fort proto hrozí kvůli slabším slunečnímu záření ledová smrt. Pomocí ostřelování Ultra-Quintadimovými bombami se podaří Nullové pole částečně neutralizovat, takže SZ-1 může proniknout k planetě a obyvatele planety, mezi nimi i několik tisíc dětí, vzít na palubu. S pomocí dalších UQD bomb SZ-1 pronikne nakonec do temné mlhoviny. Bezprostředně před uplynutím lhůty, kterou dal Reginald Bull SOL pro opuštění Maelstromu, spojuje se SZ-1 opět s mateřskou lodí.

Když se SOL tři tisíce světelných let od Maelstromu znovu vynoří, odstartuje podle plánu SENEKY tři z Carrent-Fort pocházející Siganci Kaddy Gonsten, Jiffer Springo a Dadno Welms s pěti metrovou speciální lodí VULCAN. Mají rozkaz zachránit z Měsíce osmnáct vysoce energetických konzerv, ve kterých Perry Rhodan za časů Velkého administrátora pro jistotu uložil data z NATHANA. Tři Siganci přistanou se svou jako meteorit maskovanou lodí nepozorovaně v lunárním kráteru Harpalus a proniknou tajně do Měsíční pozitroniky. S podporou imunního robotika Kerlott Percellara se dostanou k osmnácti 2.5 metru vysokým a šedesát tři centimetrů širokým Ynkelonium-Terkonitovým nádržím se základními vědomostmi lidstva. Protože ale bezpečnostní komando NATHANA mezitím objevilo, že na Měsíci přistáli cizinci, musí se Gonsten, Jiffer a Welms stáhnout zpět do VULCANU. Kerlott Percellar vyzáří poté vysokoenergetické konzervy a poté i siganskou malou loď na MARDER II, šedesáti metrové transmiterové lodi SOL, která čeká v bezpečné vzdálenosti1).

Po skončení vyprávění potvrdí Sergio Percellar, že Kerlott Percellar je jeho mezitím zmizelým otcem2).