Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 718
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 718
Název:Tajná mise žen
(Geheimmission der Frauen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3540 / 3580
Přistály na Teře - hledají muže, aby zachránily svůj svět
Hlavní postavy románu:

Kernot Hildenbrandt - důstojník flotily, který jedná na Perry Rhodanův rozkaz

Marhola el Fataro, Terfy Heychen, Nano Malwore a Nayn-Talbary - čtyři mladé ženy na lovu

Jocelyn, datel - starý známý outsider

Roi Danton - šéf "Organizace dobrý soused"

Reginald Bull - "černá ovce" mezi imunními

Protože již začátkem roku 3540 předvídá definitivní vítězství Aphliků1), spouští Perry Rhodan tajný projekt »Lady Emotion« a nechá svými mutanty shromáždit neaphilické rodiny z celé Země. Major Kernot Hildenbrandt dostane rozkaz odvézt s dvě stě padesáti metrovým křižníkem LISSABON a dvěma velkými transportéry nejdříve dva tisíce žen a dětí na Ovaronovu planetu2), která jako druhá krouží kolem 3450 světelných let od Medaillonu vzdáleného slunce Finder. Na kontinentu Ploshor je mezi oceánem Axha a pohořím Sierra založeno sídliště Hildenbrandt City. 30. srpna se lodě vrací zpět na Zemi, ale Rhodanovo svržení1) zabraňuje tomu, aby major Hildenbrandt mohl splnit druhou část svého rozkazu a odvést do nové kolonie ještě muže. V průběhu následujících čtyřiceti let padnou všichni mužské děti v kolonii Finder za oběť záhadné nemoci. Zůstane neobjasněno, jestli je za to zodpovědný virus nebo kolonistka Casira Falangha, která byla teprve několik let po přistání odhalena jako aphilička.

Poté co poslední muž v kolonii nakonec v roce 3577 zemře, odlétají v létě 3580 ministerská předsedkyně Marhola el Fataro, genová inženýrka Terfy Heychen, matikologička Nano Balwore a šéfmedička Nayn-Taibary se space-jetem na Zemi, aby odvezli nějaké muže k udržení svého státu. Čtyři mladé ženy, které vyrostli na Ovaronově planetě, přistane 30. srpna3) na malém ostrově v Karibiku Death Pirates Bay. Z radiogramů se dozvědí o pátrání aphliků po Reginaldu Bullovi a Roji Dantonovi4). Aby se mohli spojit s Dantonem, odlétají ženy se svým jetem na kosmodrom v Miami. Tam ale musí utéct před policií a přitáhnou tak na sebe pozornost Jocelyna, datla, který se se svou novou družkou mezitím usadili v Marina Tower, v téměř liduprázdném obytném centru Miami5). Marhola el Fataro, Terfy Heychen a Nayn-Taibary jsou již brzy odhaleni jako imunní a zatčeni policií. Protože chce čtyři ženy nabídnout Roji Dantonovi jako výměnu za ochranný štít typu Lemur-čtyři a mikrogravitátor, rozhodne se Jocely, datel, kontaktovat Nano Balwore a společně s matikologičkou osvobodí 9. září její společnice. Nakonec se outsider z policejní stanice spojí s Roiem Dantonem.

10. září je výměna provedena na osamělém atolu v Jižním moři, a Marhola el Fataro a její společnice se dostanou do péče »Organizace dobrý soused«. V jejich základně se nachází lemurský specialista profesor dr. Ahmid el Fataro, otec Marholy el Fataro, který objevil lemurskou velkokapacitní loď PHARAO. El Fataro podporují mezi členy OGN sporný návrh Bulla a Dantona podniknout expedici na Ovaronovu planetu, aby tam zařídili druhou základnu organizace odporu.