Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 733
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 733
Název:Cesta diktátora
(Der Weg des Diktators)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3580
Vyřadil své konkurenty - a nastolí samovládu
Hlavní postavy románu:

Trevor Casalle - admirál usiluje o nejvyšší státní úřad

Heylin Kratt - Casallův důvěrník

Leifer Khantank a Schmenk Ructyn - Casallovi konkurenti

Roi Danton, Reginald Bull a Sergio Percellar - prominetní členové OGN

Otec Ironside - zapřísáhlý bojovník proti Aphilii

Během diskuze mezi Trevorem Casallem a Enkher Hodjem dojde k přestřelce, ve které Casalle svého představeného zabije. Viceadmirál převezme velení nad flotilou a vrací se zpět k Zemi. Zde zasáhne Casalle do mocenského boje o po útěku Reginalda Bulla uvolněný úřad »Světla rozumu«, který se mezitím rozhořel mezi Leifer Khantankem, vedoucím rezortu průmyslové kooperace, a Schmenkem Ructynem, šéfem úřadu pro státní bezpečnost. Ructyn nasadí Outsidery, aby zdecimoval přívržence svého soupeře.

Protože Casalle má méně přívrženců než jeho soupeři, věří Reginald Bull a Roi Danton, že s ním jako ministerským předsedou budou mít snadnější pořízení. Navzdory radě Otce Ironsideho, který Casalleho zná z dřívějších let a který ho označuje jako »bezohledného ďábla«, se rozhodnou pomoci admirálovi získat moc. Sergio Percellar2) nabídne Casallovi podporu »Organizace dobrý soused« a na oplátku požaduje, aby se admirál jako Světlo rozumu zřekl pronásledování imunních a útisku »knihy«. Casalle nejdříve otálí, ačkoliv mu Heylin Kratt radí spolupracovat. Danton a Bull spustí propagandu, ve které označují Khantanka jako neschopného a Ructyna jako zločince. Když Percellar s komandem imunních zmaří Ructynem objednaný atentát outsiderů na Casalleho, podepíše admirál nabízenou smlouvu. Protože se ho Percellarovi podaří přesvědčit o tom, že Casalle po svém vítězství Outsidery nechá jako pomocníky Ructyna odstranit, souhlasí Jocelyn, datel3), velitel Outsiderů, zúčastnit se boje proti Casallovi a podpořit Ructyna.

26. srpna 3580 vyzve Ructyn Casalleho a Khantanka k veřejnému řečnickému duelu. Kvůli outsiderským vraždám svých blízkých a vysílání OGN vzdá Khantank ale boj o moc předčasně. Je zastřelen majorem Krattem.

28. srpna se uskuteční šestihodinová, počítačem vyhodnocovaná anketa, mezi Casallem a Ructynem v tréninkovém centru v Andách, kterou vysílá Terra Vision. Po jejím konci vyhlásí počítač, že Casalle získal 714 z celkem možných 750 bodů, Ructyn naproti tomu jen 482. Jmenuje proto Trevora Casalleho novou hlavou státu. Ructyn obviní Casalleho z vraždy Khantanka a dá přítomným Outsiderům rozkaz k útoku, ale Jocelyn prohlásí, že mu Ructyn sám dal příkaz k odstranění svého konkurenta4). Ructyn je zatčen.

Bezprostředně po převzetí moci zinscenuje Casalle nákladný státní akt, ve kterém je 500 imnunních, kteří musí jako trestanci provádět rekultivaci Nullarborských plání, předáno Percellarovi a dvěma stům členům OGN, kteří mu pomohli k vítězství. Percellar a jeho společníci byli ale farmakologicky vybaveni falešnými vzpomínkami, které jsou teď sugestivně aktivovány. Postarají se o odzbrojení svých přátel, které jim poslal Roi Danton na pomoc. V poslední sekundě ale umožní Otec Ironside, který se v masce reportéra Dustin Serapha dostal do Casalleho blízkosti, imunním utéct, protože ohrožuje Casalleho zbraní5).