Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 734
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 734
Název:Operace Výplach mozku
(Operation Gehirnwäsche)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3580
Chtějí zabít pravdu - dějiny lidstva mají být vymazány
Hlavní postavy románu:

Trevor Casalle - nový vládce Země

Heylin Kratt - Casallův důvěrník

Reginald Bull a Sergio Percellar - imunní chtějí zabránit "Operaci Výplach mozku"

Leven Strout, Sylvia Demmister a Ranjit Singh - špióni OGN

Artur Prax a Joupje Termaar - dva pomocníci v nouzi

Trevor Casalle, který odmítá jakýkoliv přepych, se stáhne do bývalého skladiště v nejvnitřnějším jádru Impéria-Alfa1). NATHAN potvrdí Casalleho domněnku, že se imunní z OGN stáhli do podmořské základny v jižním Pacifiku. V rámci »operace Výplach mozku« zamýšlí »Světlo rozumu«, vymazat všechny vzpomínky lidstva na jejich dějiny pomocí sugestivního záření a nahradit je racionálními, bezemočními tradicemi. Aby zároveň vylákal Organizaci dobrý soused z jejího úkrytu, nechá Casalle, který chce pro sebe získat buněčný aktivátor Reginalda Bulla, přihraje přes Heylin Kratta agentovi OGN Levenu Stroutovi, který pracuje v Impériu-Alfa jako komunikační kontrolor, zašifrované náznaky o projektu Parkutta.

Sergio Percallar zprávu dekóduje a vyplívá z ní, že generátor sugestivního pole pro operaci Výplach mozku se testuje v okrsku Parkutta v horním Kašmíru. Ranjit Singh a Sylvia Demmister2) se přiblíží k malému městu Parkutta u Karakorumu a potvrzuje Reginaldu Bullovi, že projekt Parkutta je skutečným vládním záměrem a ne jen pastí na OGN. Parkutta byla pro test vybrána, protože její obyvatelé, kteří ještě mluví variantou starého Urdu, jen málo vyhledávají kontakty s lidmi mimo jejich údolí. Netuše, že se jedná o vládní specialisty, převezme Sylvia Demmister a bázlivý Ranjit Singh identitu Sanja Fundal a Koblar Strekh, a jsou proto brzy rozpoznáni Prakhut Sassarem, vládním komisařem pro projekt Parkutta. Ačkoliv signál od obou agentů nepřijde, pronikne Reginald Bull a Sergio Percellar 7. října 3580 s devíti sty imunními do blízkosti Parkutta.

V Terranii mezitím Leven Strout zjistí, že jeho špionážní úloha byla už dávno rozpoznána Aphiliky. Protože je přesvědčen, že projekt Parkutta je past pro OGN, vydá se varovat Porta-Pato. Projistotu se odebere do Chittagongu u Bengálského zálivu. K2-robot, který ho tam chce zatknout, je zastřelen Joupje Termaarem, který Strouta nakonec zavede do chudého ghetta města. Heylin Kratt tak ztratí Stroutovu stopu. Joupje Termaar a Artur Prax, kteří plní plán tajuplného »šéfa«, pro imunní »sůl Země«, a navzdory svému nuznému vzhledu disponují značnými prostředky, odvezou Strouta do okrsku Parkutta, takže agentovi se podaří varovat Sergio Percellara. Podaří se jim osvobodit Sylvii Demmister a Ranjita Singha a nechají je paralyzované v jeskyni.

Ačkoliv mají s sebou dvě těžká paprsková děla, nemají Bullovi imunní proti dvaceti tisícům robotů a vojáků, které Heylin Kratt kolem Parkutty shromáždil, žádnou šanci a musí prchnout. Sergio Percellar přitom zdánlivě zemře, ve skutečnosti ale padne do rukou Casallovým lidem. Jelikož Ranjit Singh a členové posádky Bullova kluzáku padnou za oběť sugestivnímu záření, je jasné, že i imunní jsou proti záření bezmocní.

Po úspěšném ukončení projektu Parkutta vydá Casalle rozkaz na několika tisících místech Země nainstalovat generátory sugestivního pole.