Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 437
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 437
Název:Ochránce času
(Schirmherr der Zeit)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1970
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3434 / 196.566 př.n.l.
Ovládá cestu mezi budoucností a minulostí – je to Dvojmyslitel
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor cestuje do času Cappinů.

Ras Čubaj – Rhodanův průvodce během další časové výpravy.

Alaska Saedelaere – Rhodanův průvodce během další časové výpravy.

Icho Tolot – Rhodanův průvodce během další časové výpravy.

Atlan – Lord admirál prchne před Orli.

Ovaron – Ochránce času.

Takvorian – Mluvící kůň.

Levtron – Ovaronův konkurent.

Merceile – Biotransferkorektorka.

Dne 10. dubna 3434 odstartuje deformátor nulového času z Vita Levu do minulosti vzdálené dvě stě tisíc let. Cesty se účastní Perry Rhodan, Atlan, Geoffry Abel Waringer, Gucky, Fellmer Lloyd, Ras Čubaj, Alaska Saedelaere, lord Zwiebus, Icho Tolot, Joaquin Manuel Cascal, dr. Voigt Gosling, profesor dr. Bhang Paczek, profesor dr. Tajiri Kase, dr. Wentworth Gunnison, dr. Multer Prest, dr. Kenosa Bashra, dr. Claudia Chabrol a Paladin.

Vynořivší se stroj času je zaregistrován Cappinem jménem Ovaron, který má v rámci tajného úkolu, jehož smysl sám nezná, překazit jakékoli cesty skrze čas. Byl to právě on, kdo na ostrov uprostřed Asfaltového jezera umístil Závoje času. Oficiálně je Ovaron vrchní velitel tajné policie Golamo, vojska a zásobování energií v Lasallem vedeném cappinském sboru na Lotronu v soustavě Tranat, jak cizinci nazývají Zemi a Sluneční soustavu. Tryzomy, atomárně změněné molekuly v jeho krvi, dělají z Ovarona tryzomského tanečníka se schopností dvojitého myšlení. Ovaronův důvěrník je Takvorian, vysoce inteligentní Kentaur bledě modré barvy s nápadně vyhublým lidským trupem. Ovaron, jemuž se hnusí genetické experimenty, ho zachránil před jistou smrtí, která ho jako nepodařený pokus očekávala. Kentaur nosí masku, s níž vypadá jako skutečný kůň. Je movátor, dovede padesátinásobně zrychlovat či zpomalovat časové procesy okolo sebe. Ovaronovým protihráčem je tryzomský nositel Levtron, šéf chovného programu. Levtronova spolupracovnice, biotransferkorektorka Merceile, miluje Ovarona.

Když Rhodan, Čubaj, Saedelaere a Tolot opustí na palubě shiftu deformátor, je stroj času přepaden Ovaronem a roboty s bombami tlumícími sextadimenzinání rezonanci. V okamžiku, kdy se vynoří kosmický křižník Cappinů, uprchne Atlan s deformátorem tři tisíce let do minulosti, zatímco jsou Rhodan a jeho tři průvodci zajati Takvorianem a předvedeni před Ovarona.