Perry Rhodan 684 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 684
Název:Falešní Itrinkové
(Die falschen Itrinks)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Přistání na planetě odpadků - Roi Danton a myšob Gucky v akci
Hlavní postavy románu:

Roi Danton - vůdce expedice v Maelstromu hvězd

Gucky - myšob odhalí falešné Itrinky

Irmina Kotčistovová - metabio-seskupovačka Sboru mutantů

Horre I'Eger - ekolog z národa Itrinků

Gisgo d'Everen - zločinecký Itrink

Mentro Kosum - emocionaut přebírá space-jet

Zeus1) varuje Terrance telepaticky před flotilou svých nepřátel. Třicet dva válcovitých lodí, jejichž záď je tvořena vyčnívající polokoulí, zaútočí na osm solárních strážních křižníků městské třídy a zničí je. MARCO POLO, šedesát superbitevních lodí imperiální třídy a dvě stě těžkých křižníků, se kterými jim Roi Danton letí naproti, nemá s cizími loděmi, ze kterých dvě dosahují délky 1650 metrů, téměř žádnou práci. Jen jedna z nich unikne v Maelstromu. Dříve než Terranci mohou prozkoumat jedinou nepřátelskou loď, která nebyla transformačními bombami zcela zničena, objeví se Zeus v padesát metrů velké energetické sféře a zničí vrak.

Zatímco se Perry Rhodan věnuje Zemi, zkoumá jeho syn s MARCO POLEM a 1500 dalšími loděmi Maelstrom. V tomto tenkém místě, takzvaném »místě roztržení«, ve kterém se materiální most za několik milionů let roztrhne, a ve kterém se nachází také Země, se vyskytují největší energetické turbulence. Protože každá z obou galaxií se snaží o vytvoření energetické rovnováhy, vnikají na přesně na protilehlých místech opačně působící energetické zóny hyperenergetických sil, stejné jako u na příjem nastaveného materiálního transmiteru a proto mohl zachytit Zemi a Měsíc. Astronomové objeví na tenkém místě Maelstromu zvláštní energetický vír, trychtýřovitý Schlund, ve kterém se hmota, slunce a planety ztrácí a do kterého Země pomalu, ale nezadržitelně padá2). 450 let staré, rychlostí světla letící rádiové vysílání, které zachytil těžký křižník HARFLOWER, ale nemohl ho dekódovat, přivede MARCO POLA ke žlutému slunci Papillo, jehož třetí a čtvrtá planeta jsou obydlené. V zaměřovacím stínu slunce je objeveno sedmnáct 550 metrů dlouhých lodí s kulovou zádí. Se space-jetem MC-SP 34 a 35 s Roiem Dantonem, Guckym, Fellmerem Lloydem, Rasem Čubajem, Irminou Kotčistovovou, Mentro Kosumem, vedoucím seržantem Ton-Huangem, seržantem Ponellem Eitringerem, zaměřovačem Irosche Schkunzky a navigátorem Mikelem Onnangem na palubě se přiblíží k opuštěným křižníkům, a oba teleportéři skočí s Dantonem a Kosumem na palubu. Najdou tam aktivovaný transmiter, který zničí, aby zabránili cizím astronautům v návratu.

Zatímco MC-SP 35 odlétá ke čtvrté planetě, letí Danton, Gucky, Eitringer, Onnang a Irmína Kotčistovová s druhým space-jetem ke třetí planetě, která se vyznačuje masivním znečištěním životního prostředí a mocnou pokrývkou odpadků. Její obyvatelé, z ptáků pocházející Itrinkové, nazývají svou planetu Zannack. Itrinkové jsou asi dva a půl metru vysoké bytosti se skoro lidsky působícíma čtyřprstýma rukama. V krátkém, širokém zobáku mají dvě řady žlutavých zubů. Nad velkýma očima je ptákovitá hlava pokryta jemňoučkým ozdobným peřím. Na těle mají na ojedinělých místech pruhy per. Technologický rozvoj Itrinků odpovídá tomu na Zemi v druhé polovině 20. století. Poté, co bytosti svou planetu téměř úplně ekologicky zruinovaly, jsou nyní prohřešky proti životnímu prostředí od spolků na ochranu přírody neústupně sledovány a drakonicky trestány.

Protože se svým space-jetem vnikly do přírodní chráněné zóny, jsou Danton, myšob a metabio seskupovačka navzdory svým deflektorům zatčeni ekopolitikem Horre l'Egerem (Horre Zelenojed) a Gisgo d'Everen je předvede před ekologický tribunál v největší třiceti miliónové metropoli Cranschto. Astronautům hrozí kvůli jejich zločinu trest smrti, ale Gucky telepaticky zjistí, že Gisgo je ve skutečnosti jeden z cizích invazorů, který se maskuje jako Itrink. Zatímco Irmína Kotčistovová se svými parasilami zadržuje exekuční komando, strhne myšob podvodníkovi jeho masku. Objeví se insektoidní bytost, která se podobá Zeusovi, ale je jen dva metry vysoká a její tělo má jen jedno zúžení. Horre Zelenojed, který Gisgo d'Everena již sám podezříval, začne návštěvníkům věřit a oznámí jim, že soustava Papillo byla před asi čtyřmi tisíci lety vržena výbuchem supernovy na svoje nynější stanoviště. Od doby, kdy to Itrinkové před 450 lety odhalili, vysílají do vesmíru nouzové volání.

Mezitím dochází k vojenskému převratu. Gucky zabije tři velící důstojníky, když je odhalí jako insektoidy, musí ale se svými druhy a Horre l'Egerem prchnout, kterého pronásledují ostatní kvůli tomu, protože si myslí, že je také falešným Itrinkem. Teprve když se po čtyřech dnech shromáždí všech sedmdesát pět dvojníků na jednom místě, nabídne se příležitost k útoku. Insektoidi se pokusí zachránit se útěkem transmiterem do své lodi a zemřou. Danton, Gucky, Eitringer, Onnang a Irmína Kotčistovová nakonec opustí se svým space-jetem Zannack.

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!