Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 848
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 848
Název:Titan - poslední bašta
(Titan - die letzte Bastion)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3585
Špionáž ve Sluneční soustavě - poslední Lare ve službách lidstva
Hlavní postavy románu:

Julian Tifflor - šéf Gäaneranů vysílá expedici do Sluneční soustavy

Hotrenor-Taak - Lare plní příkaz lidstva

Coden Gonz - šéf Sluneční expedice

Kershyll Vanne - 7D-muž přijímá důležitou zprávu

Detrolanc, Mimikar a Yargonz - Supertěžcí z Ocelové pevnosti Titan

Při konferenci na malé základně na planetě Simula nabídne Hotrenor-Taak Julianu Tifflorovi začátkem května roku 3585 na lodi NEI, která má navštívit Sluneční soustavu, zajištění expedice, zatímco sabotuje Ocelovou pevnost Supertěžkých na Saturnově měsíci Titanu1). O dva dny později dostane Lare od Terranců space-jet, který podle jeho plánu obsahuje zřetelné stopy boje.

Hotrenor-Taakův space-jet dorazí na Titan ve stejný čas jako pomocný člun Supertěžkého Detrolanca, jehož vlajková loď MARHAAB byla na cestě z planety Sniderost k základně Supertěžkých na Verniganu zničena flotilou GAVÖKu. Detrolanc, který jako Heroe z Pariczy zastává nejvyšší hodnost, sesadí Mimikara, který je jenom Helden z Pariczy, a převezme velení nad Ocelovou pevností. Apoštol Hetosanů tvrdí vůči Supertěžkému, že larští rebelové zabili Maylpancera2) a on sám kvůli technickému defektu propásl odlet flotily Larů. Zatímco Detrolanc Hotrenor-Taaka pohostinně přijme, přilétá Kershyll Vanne se osmi set metrovou průzkumnou lodí EXPLORER-1950 pod velením Codena Gonze a doprovodnou flotilou patnácti lodí do vnitřku Sluneční soustavy a zjišťuje, že se trpasličí hvězda Kobold přeměnila na černou díru.

Hotrenor-Taakovi se prostřednictvím svého služebního robota Babbocha podaří zbavit se kontroly Supertěžkých a uloží bombu do centrály Ocelové pevnosti. Neočekávaně se ale na Titanu objeví Fruxinolt3) a odhalí Hotrenor-Taaka před Detrolancem jako zrádce. Ten je ale zrovna zabývá tím, že poddůstojník Yargonz, který věří, že jedná z pověření ducha Leticrona1) uvězněného v bloku PEZ-kovu, osvobodil Mimikara. Exploze centrály připraví válcovité křižníky Supertěžkých, které zrovna útočí na flotilu NEI, o koordinaci. Hotrenor-Taak prchne se svým space-jetem k flotile NEI, zatímco Detrolanc se rozhodne vyklidit Titan a se svými loděmi se stáhnout4).

V systému Medaillon5) je mezitím zpozorováno, že termonukleární proces zdejšího slunce je něčím rušen. Geniálním matematickým obratem dokáže mladý vědec Payne Hamiller, kterého SOL zanechala na pozemském Měsíci, že změny pozorované v systému Medaillon jsou příznakem pro konverzi zdejšího slunce v černou díru.

ID vytvoří mentální kontakt mezi Kershyllem Vannem a Homerem G. Adamsem, který 7D-muži oznámí, že černé díry Medaillon a Kobold jsou počátečním a koncovým bodem transmiterového mostu vytvořeného pro návrat Země.