Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Vanne, Kershyll
hledat

Vanne, Kershyll

(přesměrováno z: Kershyll Vanne)
Informace o postavě:
Datum narození:3445
Místo narození:Země
Úmrtí:3587 (vstup do ID)
Výška:1.89 metru
Národ:Pozemšťané
Popis:urostlý, souměrný obličej, rovný nos, světle modré oči, černé vlasy
Vanne, Kershyll
Vanne, Kershyll
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 810: Homo sapiens X7
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 934: Gucky, Mocný
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Koncept Kershyll Vanne, také známý jako 7D-muž, se rozhodující měrou podílel na úspěšném provedení osmdesátiletého plánu na vyhnání Larů z Mléčné dráhy. Byl vysoký 1.89 metru a měl černé vlasy. V roce 3584 byl jeho fyzický věk 38 pozemských let.

Jako Koncept obsahoval Kershyll Vanne obsahy vědomí sedmi lidí:

  • Kershyll Vanne, psychomatlogik: kriminalista a příslušník tajné služby s rozsáhlými vědomostmi o kosmonautice
  • Hito Guduka, energetický inženýr: uměl obsluhovat nejkomplikovanější technická zařízení, opravovat je a konstruovat
  • Pale Donkvent, ultra fyzik: pracoval na vývoji protony ozařovaného antihmotového pohonu; alkoholik
  • Ankamera, medička a bioložka: specialistka na transplantace
  • Albun Kmunah, alfamatematik: alfamatematikové zohledňují kromě hyperfyziky také pojmy mimozemských inteligencí
  • Indira Vecculi, neurobiopozitronička
  • Jost Seidel, galaktochemik: třináctileté zázračně nadané dítě

Během aphilie byl Kershyll Vanne vládou Trevora Casalleho jako lovec imunních nasazován k boji proti antiaphilickým organizacím. Nebyl sice tak známý a obávaný jako Jentho Kanthall, byl ale výrazně nebezpečnější, protože snad jako jediný aphilik mohl chápat a správně odhadovat pohnutky neaphilických lidí a organizací.

V této době se Kershyll Vanne setkal s Homerem G. Adamsem, který na aphlické Zemi zůstal. Nepodařilo se mu dokázat žádné Homer G. Adamsovi protivládní aktivity.

3. ledna 3584 vysadil ID Kershylla Vanneho na asteroidu, na kterém prastaří strážci střežili pozůstatky zaniklé civilizace. Mělo to posloužit jako test, zda jsou Koncepti skutečně akceschopní. Kershyll Vanne testem prošel.

Kershyll Vanne byl poté vysazen na Olympu, uprostřed labyrintu a systému pastí císaře Svobodných obchodníků Ansona Argyrise. Sedm vědomí v těle Kershylla Vanneho začalo spolupracovat a tak se mu podařilo pasti překonat. Přesvědčil Ansona Argyrise, aby ho vzal do Provconovy pěsti k Julianu Tifflorovi. Cestou tam demonstroval své duševní schopnosti: podařilo se mu jako prvnímu ne-Vincranovi najít cestu přes energetické víry Provconovy pěsti.

V březnu 3584 začíná Kershyll Vanne podporovat Kelosky. Dostali se totiž do přílišné blízkosti velkého množství howalgonia a utrpěli šok, který jim znemožnil správně používat jejích schopnosti. Podařilo se jim ale vymyslet příběh, aby Larové Kershylla Vanneho akceptovali: údajně byl členem posádky SOL, který byl v Balayndagaru unesen Kelosky a zmanipulován na Sedm-D-muže, který je schopen provádět myšlenkové pochody Kelosků a tak je podporovat.

Ve skutečnosti nikdy myšlenkovým pochodům Kelosků rozumět nemohl – ale díky exponenciálně zvýšené duchovní síle svých sedmi vědomí byl schopen je převést do podoby pochopitelné normálním lidem. S jeho pomocí dokázali Keloskové opravit chyby, kterých se dopustili při přeměně Arcur-Beta na černou díru. Keloskové potřebovali Kershylla Vanneho také k tomu, aby se jim podařil přesun k Císařovně z Thermu; Jen on byl tělesně a dostatečně rychle schopen provést potřebná nastavení.

Když byla černá díra Arcur-Beta, poslední část osmdesátiletky, vytvořena, nabral Lare Hotrenor-Taak podezření a plán byl téměř zmařen. Kershyllovi se ale podařilo jeho podezření rozptýlit a Larové tak opustili navždy Mléčnou dráhu bez šance na návrat.