Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Vincranové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Vincran
Známé obydlené planety:
Vincran

Vincranové jsou humanoidní obyvatelé planety Vincran v Provconově pěsti.

Vzhled

Vincranové jsou humanoidní, průměrně 1.90 až 2.10 metru vysocí a na základě velice štíhlé stavby těla působí křehce. Jejich tělesná síla je nicméně pozoruhodná. Vincranové jsou zpravidla albíni, barva kůže přechází ze zelenobílé do bílé. Jejich velké oči nejsou převážně albínsky narudlé, ale převážně nazelenalé. Bezvlasé hlavy mají lehce vytáhlí, silně hrbolaté čelo.

Historie

Vincranové pocházejí z Lemurů, kteří nebyli kolem 50000 před Kristem evakuováni do Andromedy, ale uprchli před Bestiemi/Haluťany do temné mlhoviny Provconova pěst.

Kvůli zvláštním poměrům uvnitř temné mlhoviny zmutovali Lemurové duševně i tělesně. Pro Lemury typická paražláza v mozku se vyvinula v sektor, který dnešním Vincranům umožňovala cítit energetické kmity centrálního sektoru temné mlhoviny a rozpoznávat stále se měnící koridory, které v plynových a prachových masách temné mlhoviny stále vznikaly a zanikaly. Tuto schopnost pojmenoval Perry Rhodan jako »Paranaslouchání«.

Tímto nadáním museli ale disponovat už dříve, jinak by se Vincranové do Provconovy pěsti nemohli dostat. Paranadání Vincranů se dá svést na Abjin Lemurů a jejich spojení s megainteligencí ZEUT.

Podskupinou Vincranů jsou Tekheterové. Protože provozovali tabuizované kosmické lety, jednali s nimi Vincranové jako s bezprávnými. Po skončení Monosovi diktatury následovalo ale sžití Vincranů a Tekheterů.

V roce 3459 se Vincrané poprvé setkali s Terranci.

Vincran

Rodný svět Vincranů je druhá z pěti planet ve sluneční soustavě Teconteen. Vincran je vzdálen 1.82 světelného roku ze soustavy Prov.

Kosmické lodi

Vincranové v roce 3460 kvůli kulturnímu tabu neprovozovali žádné kosmické lety, ale disponovali vysoce vyvinutou transmiterovou technikou. Tekheterové naproti tomu prováděli primitivní kosmické lety.

NEI a Provcoňané využívali Vincrany a Tekhetery jako lodivody pro vlétávání do Provconovy pěsti, kvůli jejich zvláštním schopnostem, až do doby, kdy v souvislosti s Margorovou peřejí zmizely turbulence v Provconově pěsti.

Významní Vincranové

  • Harzel-Kold – otec Boyta Margora
  • Boyt Margor – na Zwottertrachtu narozený Polovincran, mutant
  • Siamogh – dvojče Vaccona, mutant
  • Spyke – otec Mily a Nadji Vandemarových
  • Vaccon – velitel lodi PRAETORIA, dvojče Siamogha, mutant
  • Mila Vandemarová – na Zwottertachtu narozená Polovincranka, dvojče Nadji, mutantka a nositelka buněčného aktivátoru
  • Nadja Vandemarová – na Zwottertrachtu narozená Polovincranka, dvojče Mily, mutantka a nositelka buněčného aktivátoru