Provcoňané

Další informace o národu:
Domovská galaxie:NGC 3190
Domovská planeta:Hoptrec-Haich
Známé obydlené planety:
Gäa, Hoptrec-Haich

Provcoňané je podnárod Larů. Domovským světem Provcoňanů je Hoptrec-Haich, třetí planeta slunce Ercre-An-Thek. Ercre-An-Thek má sedm planet a je vzdálen 37.713 světelných let od centra NGC 3190. Provcoňané kolonizovali mnoho dalších planet v NGC 3190.

Vzhled

Mají stejně jako Larové tmavě hnědou až černou barvu pleti. Jejich nosy jsou velice široké a mají čtyři uzavíratelné nosní dírky. Mají měděně červené až zlatě žluté vlasy, které mají sčesané do hnízda, a uši, které sahají až k začátku krku. Provcoňané jsou ale většinou menší než ostatní Larové.

Historie

Většina Prvocoňanů byla od svých "velkých bratrů" Larů utlačována. Proto si založili tajné hnutí odporu PROV-CONHATRA. Provcoňané byli proti cílům Hetosu Sedmi a nechtěli už žádnou další invazi.

Provcoňané v Mléčné dráze

Když se v roce 3549 Hotrenor-Taak jako Apoštol Hetosanů ukázal v Mléčné dráze a z Perryho Rhodana udělal Prvního Hetrana Mléčné dráhy, začala v Mléčné dráze působit i PROV-CONHATRA pod svým náčelníkem Roctin-Parem.

Provcoňané ukázali Perrymu Rhodanovi planety, které Koncil obsadil, aby si tak mohl udělat obrázek o krutosti Koncilu. Podporovali Rhodana, než byl ve funkci Prvního Hetrana nahrazen Leticronem.

Provcoňané z PROV-CONHATRA se usídlili v temné mlhovině Provconova pěst na Prov III, třetí planetě systému Prov, a spojili se s Terranci, aby společně postupovali proti Koncilu.

Ukázali Terrancům Provconovu pěst a dohodli se s Vincrany, takže Terranci mohli být do temné mlhoviny prováděni i bez doprovodu Provcoňanů. Poté se s Terranci rozdělili o Prov III. Prov III se stala útočištěm Terranců, kteří se po zhroucení Solárního impéria v roce 3460 v temné mlhovině mohli zachránit. Základnový svět Provcoňanů se stal pod jménem Gäa centrálním světem Nového Einsteinova Impéria.

Po konci vlády Hetosu a návratu Země většina Terranců přesídlila z Gäa v roce 3585 v rámci Operace Otec Poutník na Zemi. Provcoňané zůstali na Gäa.

Za vlády Monose byli všichni Provcoňané v Provconově pěsti vyhubeni.

Významní Provcoňané

  • Roctin-Par, vůdce ilegálního hnutí PROV-CONHATRA
Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!