Roctin-Par

Informace o postavě:
Datum narození:?
Místo narození:?
Úmrtí:?
Výška:?
Národ:Provcoňané
Popis:hnědá pleť, měděně červené vlasy

Roctin-Par byl mladý provcoňanský rebel a protivník Hetosu Sedmi.

Za časů larské invaze byl ještě relativně mladý a nosí měděně červené vlasy ve formě zvlášť mohutného hnízda. Jeho žluté rty vytvářeli silný kontrast k jeho hnědé barvě pleti.

Provcoňan byl ještě nezkušený a dal se proto lehce unést ne moc pečlivě promyšlenými plány. Přesto všechno měl velice velké vůdčí kvality.

Životopis

S Perry Rhodanem se poprvé setkal na Hetosse, planetě v NGC 3190. Tam objasnil Perrymu skutečné úmysly Koncilu Sedmi a Hotrenor-Taaka.

Roctin-Par se stal přítelem a spojencem Terranců a pomohl jim v boji proti Koncilu – předstíral tak kromě jiného únos Perryho Rhodana, aby ten mohl Juliana Tifflora informovat o Koncilu.

Jeho nejdůležitější základna v Mléčné dráze se nacházela v Provconově pěsti, na planetě Prov III. Ukázal Terrancům temnou mlhovinu a pomohl jim uzavřít dohodu s Vincrany, a Terranci tak mohli také vstoupit do Provconovy pěsti. Rozdělili se s nimi o Prov III, kterou Terranci nazvali Gäa. Na této planetě vybudovali pozdější hlavní svět NEI.

Po skončení larské invaze a odchodu Terranců z temné mlhoviny se Provcoňané dostali do závislosti na psychodách a on sám se stal paratendrem Boyta Margora. Na jeho příkaz se pokoušel udělat z Juliana Tifflora rovněž paratendra. Nepodařilo se mu to ale, protože psychodu, kterou si pro tento účel vzal s sebou, rozstřílel Homer G. Adams.

Když Margor vešel do paraplazmatické sféry Provconovy pěsti, byl Roctin-Par osvobozen o své závislosti na Margorovi.

Aktuální data:
30.7.2021
1566 před NGL
34. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459425.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!