Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 839
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 839
Název:Velký ohňostroj
(Das große Feuerwerk)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3584
Diktátor se vrací zpět - a loučení s Terrou začíná
Hlavní postavy románu:

Trevor Casalle - diktátor se vrací zpět

Jentho Kanthall - vůdce Terra-Patroly

Grukel Athosien - šéf projektu "Domov II" slaví loučení s Terrou

Walik Kauk, Bluff Pollard a Augustus - členové Terra-patroly

Viana - "Konceptka", který má ráda člověka

Zatímco NATHAN začíná s výrobou výstrojního materiálu pro EDEN II, materializuje se na Zemi 3 miliardy Konceptů, aby oslavili velký svátek. NATHAN nechá nad Terrou rozzářit stovky slunečních lamp a následně reaktivuje energetické zásobování Země. Umělé osvětlení, transportní a komunikační prostředky opět začnou fungovat. Grukel Athosien vysvětlí, že v rámci »Plánu dokončení« byl jako pojistka proti zákroku BARDIOCA zabudován do NATHANOVA základního naprogramování rozkaz, aby zásobování Země obnovil až poté, co se na ní budou nacházet minimálně dvě miliardy lidí. Tato podmínka je nyní splněna, protože měsíční mozek nerozlišuje mezi Terranci a Koncepty.

Trevor Cassale1), který jako jediné aphilické vědomí přežil, a nyní jako složka dvojkonceptu přemohl svého normálního partnera, a který zamýšlí na Zemi znovu zavést vládu »čistého rozumu«2), pronikne do Impérium-Alfa, aktivuje K2-roboty a vezme Bluffa Pollarda a jeho milenku, Konceptku Vianu, jako rukojmí. 25. listopadu 3584 začne 1100 Terranců, kteří se na Zemi a Měsíci nacházejí, honit Casalleho. Když ho obklíčí, bývalý diktátor těžce zraní Vianu. Podaří se ho ale překonat, načež zemře, ačkoliv na sobě nemá žádné viditelné tělesné zranění. V poslední sekundě uzná Casalle, že jeho snaha o »čistý rozum« byla chyba, a prosí o odpuštění3).

Během 54 minut se všechny koncepty přemístí na EDEN II. Jako poslední odvede Athosien také Vianu, protože jí lze vyléčit jen na světě konceptů.

NATHAN začne s odstraňováním škod na Zemi, což vypadá, jako by připravoval planetu pro budoucí znovuzalidnění4).