Perry Rhodan 847 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 847
Název:Metamorfóza
(Metamorphose)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3585
Jejich kopie jsou příliš perfektní – chyba v načasování se jim stane osudem
Hlavní postavy románu:

Anson Argyris - pán Olympu se zabývá nevítanými hosty

Kubvergion a Cloibnitzer - dva MM, kteří se dopustí osudné časové chyby

Baikwietel a Orghoriet - noví velitelé MM na Olympu

Ronald Tekener a Kershyll Vanne - nositel aktivátoru a 7D-muž jsou okopírováni

George - robot kosmického kapitána Nelsona

Cloibnitzer připomíná na Olympu1) shromážděným Gys-Voolbeerahům dějiny jejich národa. Vypráví, že se Gys-Voolbeerahové, zatím co se vyvíjeli pod vysokou gravitací, extrémním vedrem a smrtícím zářením Gys-Progheru2), druhé planety slunce Aggluth, dosáhli Motuulu a objevili ZÁKON. V jeho jménu si nejdříve podrobili svou rodnou galaxii Uufthan-Pynk a potom stovky dalších galaxií a založili Tba, Říši ostrovů. Zatímco Gys-Voolbeerahové s cílem všechnu inteligenci vesmíru v harmonii propojit a nakonec celý vesmír sjednotit v jeden jediný organismus, dále dobývali, spojili se pod ZÁKONEM stojící národy a Tba rozbili. Roztříštěné skupiny Gys-Voolbeerahů přežili v různých částech vesmíru3).

Cloibnitzer zapřísahává naději, že Uufthan-Pynk bude znovu nalezen a že zbytek Tba stále ještě existuje.

Anson Argyris sleduje Cloibnitzerův proslov s pomocí centrální pozitroniky své subolympské říše. Zatímco analyzuje postup Gys-Voolbeerahů, pozná robocísař, že využívali koncentrace moci Larů v Mléčné dráze a nyní počítají s tím, že zde NEI přebere vládu. Zamýšlejí se proto propašovat do Provconovy pěsti a obrátit lidstvo ve smyslu Tba. Kromě toho zjistí Vario-500, že jsou Gys-Voolbeerahové schopni bezpečně podle pachu poznat členy svého druhu.

Mezitím uprchne Blunnentior, aby své druhy varoval, ocitne se ale v dezintegračním poli. Argyris slibuje umírajícímu Gys-Voolbeerahovi, že jeho národu pomůže.

Zatímco Chrumruchská těla Cloibnitzera a jeho osmnácti společníků z NGC 628, kteří špatně interpretovali Chrumruchský letopočet, překvapeni poslední metamorfózou, přiblíží se k Olympu ALHAMBRA. Ronald Tekener / Tako Kakuta a Kershyll Vanne se teleportují k pěti lodím přistanuvším u TAPPER. V korvetě GAVÖKu SOLO-K 4224 SATRAN Z KARSIS objeví stopy boje. Když se poté teleportují do vnitřku TAPPERU, překonají je Gys-Voolbeerahové nervovým plynem. Baikwietel a Orghoriet převezmou podobu Tekenera a Vanneho a proniknou pomocí vědomostí svých nových těl do Argyrisova podzemního labyrintu. Skrze robocísaře chtějí přimět ALHAMBRU, se kterou se chtějí dostat do NEI, k přistání. Protože ale pozoroval události v TAPPERU, vydává se Argyris k oběma v masce Hathora Manstyra4), kterou Kershyll Vanne zná. Pak se nechá Gys-Voolbeerahy dočasně zajmout a osvobodí Tekenera/Kakutu a Vanneho, přičemž se ukryje do masky Topsidera.

Baikwietel a Orghoriet se vydají zpět po Argyrisem vyznačené cestě a zjistí, že jejich druhové byli ochromeni nervovým plynem vytékajícím z Chrumruchských panenek, Argyris je ale zachránil. Uvěznil totiž běsnící příslušníky Cloibnitzerovi skupiny, kteří se díky metamorfóze duševně stanou Chrumruchy. Gys-Voolbeerahové deformované zabijí. Poté co naleznou zprávu robocísaře, ve které Argyris slibuje, že bude usilovat o spojenectví mezi lidstvem a Gys-Voolbeerahy, opustí zbylých 260 Molekulárních metamorfů Olymp5).

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál