Perry Rhodan 865 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 865
Název:Kosmické bloudění
(Kosmische Irrfahrt)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Hotrenor-Taak na vlastní misi - a na záhadné stopě
Hlavní postavy románu:

Hotrenor-Taak - bývalý Apoštol hledá příležitost

Pyon "Kaktus" Arzachena - prospektor v nouzi

Nchr a Ytter - dva MM se vrací na místo své porážky

Pedar z Margulienu a Seterc - Akonan a Bluesan jsou převzati

Jako Dunja Varenczy zavolá Demeter Roii Dantonovi v noci vizifonem a prosí ho, zda-li by se mohla zúčastnit expedice BÁZE. Při následném setkání v parku je Perry Rhodanův syn zpočátku sexuálním sáláním cizí ženy zcela překonán, náhle je ale po všem. Když Dunja Varenczy popisuje svůj pobyt na Zemi, slibuje Michael Rhodan, že jí vezme s sebou a pro její bezpečnost jí pošle do Impérium-Alfa.

Na cestě z Mugnammoru k Provconově pěsti doletí Hotrenor-Taak1), který hledá nový úkol, s GORSELLEM dvakrát k obydleným planetám, aby tam žijícím uprchlíkům nabídnul pomoc. Reprezentant bývalých utlačovatelů je v prvním případě ostřelován raketami, ve druhém případě zavřen do klece s divokými zvířaty, ze které se mu ale podaří uniknout. Nakonec zachytí GORSELL v sektoru hyperenergetických turbulencí pětidimenzionální impulzy, který přichází z Hertschosu, páté planety bledého slunce Faynroith. Lare se přiblíží k ledovému světu a zachrání starého prospektora Pyona Arzachena, který zde ztroskotal a objevil Ynkelonium. Azachena, který se narodil uprchlíkům na tajné stanici USO ARKO-VII a který je pro svoje bodlinovatě vypadající vlasy přezdíván Kaktus, je doprovázen Childasem, inteligentním marťanským mlokem. Protože prospektor Hotrenor-Taaka nejdříve považuje za Molekulárního metamorfa2), vyzve ho Lare, aby mu o těchto bytostech vyprávěl. Arzachenaovo vyprávění o Gys-Voolbeerahách přiměje Lara k rozhodnutí, že v budoucnu po Molekulárních Metamorfech půjde.

Gys-Voolbeerahové se po vyhnání z Olympu3) stáhli do »Prostoru za nicotou«, ve kterém mají MM z Mléčné dráhy základnu. Z odposlechnutého hypervysílání se dozvědí, že Terranci plánují expedici s obrovskou nosnou lodí BÁZE, která má disponovat zbraní nazvanou jako Selphyr-Fataro přístroj4). Poté Nchr a Ytter3) naberou vzhled Akonana Pedar z Margulienu a Bluesana Gyüeh-Imr-Seterca, kteří působí na BÁZI jako příslušníci smíšené delegace kontrolérů GAVÖKu. Pravý Pedar z Margulienu byl Ytterem chycen na planetě Kowo-NJ-34, starém kontaktním světě Bluesanů a Akonanů, a převezen na CHCHAN-PCHUR 3). Nchr použije transmiterové spojení mezi měsícem Last-Portu Aladinem a Bluesanským světem Latos5) a naláká tam do pasti pravého Gyüeh-Imr-Seterca. Nakonec odlétají Nchr a Ytter s Pedar z Margulienovou lodí ARTH-PER, ve které se zdržuje Ilm z Rohanu, Akonanova neteř, k planetě Strolc, kde se shromažďuje komise GAVÖKu. K ní patří vedle Mutoghmanna Scerpa, Marťana Norgad Thasiena a Oxtorňana Maraise Jokera jeden Anti, jeden Zaliťan, jeden Skokan a jeden Siganec. ARTH-PER odstartuje, aby delegáty odvezla k obchodnímu světu Olymp, ze kterého mají být k Zemi dopraveni transmiterem.

Hotrenor-Taak a Arzachena letí s GORSELLEM, který je na přání starého prospektora dočasně pojmenován CARRIE, také na Olymp. Tam Arzachena potká svou bývalou milenku Carrie Piontek a dozví se, že má čtyřicetiletého syna. Protože se Cronach Piontek pro Hotrenor-Taaka, zachránce svého otce, zaručí, povolí Anson Argyris Larovi vstup. Společně s Arzachenou prohledává bývalý Apoštol Hetosanů počítače Olympu, aby našel nový zdroj energie pro SVE-křižník.

V podzemní jeskyni pod strážní centrálou TRAPPER 6) jsou oba pomocí prastarého špionážního zařízení pozorováni Tengri Lethosem, který je sice tělesně uzdraven, ale duševně ještě v pořádku není7). Strážce světla určí stáří zařízení, s pomocí svého časového štítu odcestuje do minulosti a zjistí, že se v té době na planetě zdržovali Larové. Mezitím najde Hotrenor-Taak ve stanici stopy Lithophalitu, minerálu, který se nachází jen u dna kovového vodíkového oceánu na Lithosu, planetě v domovské soustavě Larů, a který odjakživa Larové používají k izolačním účelům. Pro Hotrenor-Taaka je to důkaz toho, že Mléčná dráha je ona galaxie, ve které pradávní Larové, členové první larské civilizace, byli po dlouhých bojích přemoženi ukrutným nepřítelem všech civilizací. Po návratu do přítomnosti, Arzachena a Lare Tengri Lethose zajmou jako domnělého Molekulárního metamorfa.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál