Perry Rhodan 864 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 864
Název:Demeteřin útěk
(Demeters Flucht)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Spící bohyně se probouzí - nachází se na světě plném nebezpečí
Hlavní postavy románu:

Demeter - bohyně prchá

Boyt Margor - Demeteřin probuditel

Julian Tifflor - První Pozemšťan získává podezření

Payne Hamiller - Boyt Margorova loutka

Bran Howatzer, Dun Vapido a Eawy ter Gedan - mutanti z Gäa v nesnázích

Kvůli požáru ve výzkumném ústavu jsou Bran Howatzer, Dun Vapido a Eawy ter Gedan zatčeni. 18. března 3586 se Payne Hamiller vrací zpět do Durbanu, dozví se tam o zatčení třech žhářů, a navštíví je ve vězení. Tam ho tři Gäajští mutanti konfrontují s tím, že je parapsychicky ovlivňován Boytem Margorem. Mladému vědci ale nemohou pomoci.

Kershyll Vanne, kterému se Hamillerovo jedná už několik dnů zdá podivné, navštíví mezitím vykopávky na Krétě. Když vstoupí do Demeteřina zařízení, odstřelí archeolog Vincent Zavitz, Margorův paratender, prastarou halu, a 7D muž je dočasně zasypán.

Boyt Margor přenese spící Demeter z Durbanu nejdříve do Teheránu, kde jí nechá vyšetřit paratendrem, doktorem Dahmanem Konunem. Ten zjistí, že Demeteřiny ledviny jsou rozděleny do dvou a její játra do čtyř samostatných orgánů. Kromě toho pozná, že nedokáže odbourávat některé proteiny. Na Margorův pokyn dá lékař spáčce lék, který jí má probudit. Demeter se ale probudí až když jí Margor odváží do Taškentu. Nemůže si vůbec vzpomenout na svůj původ1). Margor nechá Demeter v péči několika připravených paratendrů v domě v Taškentu a odlétá do Terranie, kde ho Hamiller informuje o objevení Kershylla Vanneho na Krétě. Na rozkaz mutanta odcestuje mladý vědec, který se původně chtěl zachránit před Margorem v BÁZI, na Krétu a postará se o Vanneho záchranu. Po záchraně se ho snaží přesvědčit o tom, že z podzemí bylo odvezeno zařízení mimozemského původu, protože energetické procesy v něm se mu zdáli nebezpečné. 7D muž ale zůstává nedůvěřivý.

Demeter, která se se svým zajetím nechce smířit, omráčí během Margorovi nepřítomnosti paratendry a ze zvědavosti opustí dům mutanta. S Margorovým kluzákem letí nejdříve na jihozápad, přistane v Athénách, kde si ukradne terranské šaty a nakonec se vydá do New Yorku. Protože o Zemi má zpočátku jen skrovné informace, které získala během letu z trivideových zpráv, je Demeter velice nápadná kvůli neznalosti terranské civilizace. Gäajští mutanti, kterým Hamiller pomohl na svobodu, se na ní soustředí. Sledují její stopu z Athén přes New York do kanadského města Kearny, ve kterém se usadili přesídlenci z planety Korpson, a varují tam tajemnou ženu, která si mezitím nechává říkat Dunja Varenczy, před Margorem, který je rovněž na cestě k ní. Demeter poté zmizí beze stopy a unikne tak nebezpečnému mutantovi.

V Terrania City, kde kvůli Hamillerově mlčení stále ještě nic o Demeter nevědí, vyzve Julian Tifflor k naléhavému úkolu zjistit, zda cizinci, jejich zařízení Matzlew objeví, pocházejí z galaxie Čušik a jestli mají něco společného s PAN-THAU-RA. Protože příprava expedice BÁZE bude trvat ještě nejméně pět měsíců, vyhlásí První Pozemšťan start na 1. května 3586.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál