Perry Rhodan 664 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 664
Název:Tunel časem
(Tunnel durch die Zeit)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Projekt
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor se musí zachránit před atentátem

Geofry Abel Waringer - hyperfyzik řídí "tanec v čase"

Leticron - nový První Hetran Mléčné dráhy

Hotrenor-Taak - Larský místodržitel Mléčné dráhy

Hubert Selvin Maurice - šéf "jistícího komanda Velkého administrátora"

Thornt Epitcher - muž obětuje svůj život pro Lidstvo

S pomocí časových tunelů, kterými ze Základové bubliny neustále ohmatávají relativní budoucnost, se Larové snaží stanovit temporární pozici Sluneční soustavy.

15. července 3459 se Geoffry Abel Waringer v rámci projektu »snový tanečník« odebere na Merkur nainstalovat časový modulátor, který nechá Sluneční soustavu nepravidelně a nevypátratelně pendlovat mezi relativním časem mínus 0.00‘001 sekundy a plus 5.168‘783 minuty. Při prvním zkušebním pokusu dojde ale k nehodě a ASP-pole se asi na sedm minut zhroutí. Sluneční soustavu bude hned poté přesunuta znovu 1.183 minuty do budoucnosti. Krátký pobyt Sluneční soustavy v současnosti využije Leticron, který krátce předtím nechal chladnokrevně zničit delegaci Akonanů, k tomu, aby instruoval agenty, kteří se už delší dobu nacházejí na Zemi. Využije k tomu zakódovanou zprávu ve výzvě ke kapitulaci adresované Perry Rhodanovi.

Aby se vytvořilo neustálé spojení s normálním prostorem, je na Saturnově měsíci Hyperionu uschovaný flotilní tender třídy DINOSAURUS s rozvodnou stanicí k řízení temporální propustě2) znovu přesunut na oběžnou dráhu kolem Merkuru. Kosmonaut a hyperfyzik major Thornt Epitcher, podplukovník Horace Parry z Ranger Command Solární flotily, temporální inženýr kapitán Chao Shen, logistik kapitán Jafar Kutaiba a matematikologik poručík Tino Matteo dostanou rozkaz se v transmiterovém kontejneru přes temporální propust proniknout na dvacet čtyři hodin na Olymp, navázat tam kontakt s císařem Ansonem Argyrisem a přinést informace o tom, jak národy Mléčné dráhy zareagovali na jmenování nového Prvního Hetrana. Kontejner se ale dostane do Základové bubliny Larů. Horace Parry, Chao Shen a Jafar Kutaiba jsou přitom zabiti Supertěžkými. Když Thornt Epitcher zjistí, že Larové v kontejneru chtějí propašovat dva malé SVE-křižníky a pět tisíc vojáků Supertěžkých do Sluneční soustavy, přidá se naoko na stranu Hotrenor-Taaka a Hyptonů. Zdrcený zdánlivou zradou majora se mladý poručík Matteo pokusí zabít Apoštola Hetosanů. Zastřelí ho ale Leticron. Epitcher obětuje svůj život, když přivede kontejner k explozi.

Ve Sluneční soustavě jsou mezitím odhaleni Leticronovi agenti. Jedná se Molekulárního metamorfa2), který ve formě kapitána Finley Oggse dospěl na tender s temporální propustí, aby spáchal sabotáž. Předtím jako Iriela Vusgha, profesorka na Institutu pro paraenergetiku, poslal majora Elkin Jahapala, důstojníka Solárního hlavního štábu, k Rhodanovi s kufříkem potřeným lacztrenišenským Buccatem. Pokus, poškodit mozek Velkého administrátora tímto rostlinným jedem a způsobit tak chybná rozhodnutí, je ale zmařen plukovníkem Hubertem Selvinem Mauricem, šéfem jistícího komanda Velkého administrátora. Po svém zatčení zabije Molekulární metamorf sám sebe3).

20. července dosáhne časový tunel Larů do Sluneční soustavy. V jednom z temporální propusti podobném otvoru je vidět několik SVE-křižníků těsně za sebou. Hrozící invazi je ale zabráněno reaktivací časového modulátoru, s pomocí kterého se Sluneční soustava stane pro Lary nedosažitelná. Čtyři SVE-křižníky, které stačily do Sluneční soustavy proniknout, jsou zničeny KPL-přístrojem lodi DORO4) a terranskou domovskou flotilou.

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!