Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 662
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 662
Název:Honba na mrtvého
(Jagd auf einen Toten)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Larové prokoukli jeho dvojitou hru - a Perry Rhodan musí risknout skok do budoucnosti
Hlavní postavy románu:

Atlan - "mrtvý" je pronásledován

Perry Rhodan - dvojitá hra Velkého administrátora je prokouknuta

Mentro Kosum, Fellmer Lloyd a Gucky - Atlanova šance na přežití

Ephron Halmashi - Inspektor Hetosu

Hartranta-Too - velitel Larů na Olympu

Geofry Abel Waringer - hyperfyzik připravuje skok do budoucnosti

Díky jednání s Orwan Gendalem, Zembal Mohonem, Phylo Markatem a pěti dalšími skokanskými patriarchy se Atlan v masce spedičního obchodníka Satago Werbota1) na Olympu postará o to, že 312 lodí Galaktických obchodníků odveze cenné přístroje, které transmiterovou trasou ze Sluneční soustavy dospěly na Lary kontrolovaný obchodní svět. Atlan sice pozná, že příslušník Werbot-Spedition, bývalý specialista USO Ephron Haimashi, je Inspektorem Hetosu, nedá mu ale příležitost, aby na něj soustředil pozornost Larů. Bez vědomí Haimashie podnikne Arkonidan také první přípravy pro plánovanou dislokaci Olympu do Provconovy pěsti, kde se má planeta stát novým domovem lidstva. Když ale kontrolní pozitronika identifikuje Atlanovy individuální impulsy, poznají Larové, že smrt Arkonidana2) byla jen předstíraná a že Perry Rhodan hraje dvojitou hru. Ačkoliv se okamžitě nad Olympem vynoří více než sto velkých SVE-křižníků, podaří se Atlanovi s podporou robocísaře Ansona Argyrise zpočátku vyhýbat se zásahům larského velitele Hartranta-Too. Haimashi, který se snaží prchajícího Arkonidana zdržovat, přijde sice při pádu kluzáku o život, ale Atlanova situace na planetě uzavřené SVE-loděmi je tak beznadějná, že Galbraith Deighton musí na »operaci Přežití Atlana« nasadit mutanty Fellmera Lloyda a Guckyho. Společně se Arkonidanovy, Terrancovi a Myšobovi podaří útěk transmiterovou trasou do Sluneční soustavy3).

Když Perry Rhodanův klamný manévr vejde ve všeobecnou známost, projeví mu široká část Mléčné dráhy uznání za jeho obratné oklamání invazorů. Rhodan je ale 5. července 3459 přinucen, dříve než plánoval, přesunout Sluneční soustavu pomocí antitemporálního slapového pole o 1.183 minuty do budoucnosti4). Porouchaná hypertronová čerpadla způsobí pulsování ASP. Kromě toho se do relativní budoucnosti dostalo také jedenáct SVE-lodí. Podaří se je ale zneškodnit s pomocí KPL-zařízení pětaosmdesátimetrové lodi DORO5) a mutantů, kteří se na vědecké lodi nacházejí.

Ukáže se, že záření čerpadel láká Hyspie k hlavnímu slapovému měniči na Merkuru. To jsou z hyperprostoru pocházející energetické bytosti ve tvaru hyperenergetických spirál různé velikosti. Tyto pravděpodobně inteligentní bytosti, které se pokoušeli vzít na sebe tvar člověka, donutily ASP-pole k mihotání, dokud na ně Ribald Corello silou svého ducha neobrátí paprsek hypertronového čerpadla. Hypertronový papsek absorbuje Hyspie, a po dvou dnech se Sluneční soustava stabilizuje 1.183 minuty v budoucnosti. Rhodan naléhá na Waringerův tým, aby zintenzívnil práce na časovém modulátoru, který má zamezit tomu, aby Larové se svou vysoce vyvinutou technikou vypátrali Sluneční soustavu v jejím časovém úkrytu.