Perry Rhodan 661 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 661
Název:Sluneční odpalovač
(Der Sonnenzünder)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Ultimátum Larů běží - 5. června 3459 má zemřít Země
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor nařídí evakuaci Sluneční soustavy

Orana Sestore - Rhodanova žena se stává klíčovou postavou

Icho Tolot - osobní strážce Orany Sestore

Antal Manander, Gura de Noe a Peter Milrath - trojice z milionu hledačů bomb

Hotrenor-Taak - Lare dává ultimátum

Zatímco vědci na Merkuru horečně postupují kupředu s rekonstrukcí hlavního slapového měniče, který je nutný k vybudování antitemporálního slapového pole, na Zemi se neúspěšně pátrá po slunečním odpalovači, kterým má být Sluneční soustava po uplynutí larského ultimáta 5. června 3459 zničena. Zároveň se rozjíždí evakuace dvaceti pěti miliard obyvatel systému. Hlavním cílem evakuace je planeta Olymp, ale i Carsualský svazek, Středogalaktická unie a další národy, mezi jinými i Arkonidané a Akonané, nabídnou svou pomoc. Poté co je dohoda s Vincrany úspěšně uzavřena, odletí Perry Rhodan1) 23. května s MARCO POLEM znovu na Zemi a sdělí Galbraithu Deightonovi, že Terranci nyní mohou na planetu Gäa přilétat podle libosti. Lare Hotrenor-Taak poté Rhodanovi s pomocí zfalšovaného filmového záznamu ukáže, že jako První Hetran zažehl v Eastside válečný konflikt a nechal zničit bluesanskou planetu Haik-B-17 738. Nakonec Rhodan vyhledá svou manželku2), která se nachází v podmořském městě v Jižním moři. V ponořeném lemurském městě nazvaném »Kon-tiki« věřila posádka ponorky nejdříve, že objevila sluneční odpalovač a neúmyslně ho aktivovala, jednalo se ale o nádherný model Sluneční soustavy, které přiblížení ponorky uvedlo do chodu.

2. června překazí Gucky a Icho Tolot v Austrálii čtyřem mužům pokus unést Oranu Sestore. Rhodanova žena, která upadne do hlubokých mdlob, je převezena do Para-hradu3). Zatímco v šokovém stavu vyzařuje pětidimenzionální záření, jsou na Slunci zpozorovány ve stejném čase erupce. Atlan a Rhodan mají podezření, že Orana Sestore byla během své cesty s Hotrenor-Taakem3) předělána na sluneční odpalovač4). Následujícího dne vyvolá Atlan Rhodanově ženě další šok, když jí ve smyšleném filmu ukáže, jak Larové s haluťanům podobnými bojovými stroji zaútočili na Para-hrad a jejího muže zabili. Když znovu nastanou strukturálně hypernormální změny ve Slunci, je dokázáno, že Orana Sestore je hledaným slunečním odpalovačem. Na lehkém křižníku jí Perry Rhodan a Geoffry Abel Waringer odvezou směrem ke galaktické Eastside. Když 5. června hyperimpuls Larů dosáhne Oranu Sestore, zpomalí Takvorian její životní funkce, dokud loď nedosáhne 11.052 světelných let od Slunce vzdáleného zeleného trpasličího slunce EX-PP-BL-83 400-446, které se kvůli parazáření Orany Sestore změní na novu.

V celogalaktickém vysílání 7. června tvrdí Hotrenor-Taak, že lidstvo a zejména Perry Rhodan ve zkoušce Hetosu Sedmi úspěšně obstáli.

Aktuální data:
18.5.2022
1565 před NGL
24. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459717.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál