Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 663
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 663
Název:Leticron, Supertěžký
(Leticron, der Überschwere)
Autor:William Voltz
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Je mutant z Punta-Pono - bojuje o úřad a vládce galaxie
Hlavní postavy románu:

Leticron - vražedný mutant s velkou ctižádostí

Quicklab - Leticronův robotický důvěrník

Hotrenor-Taak - Lare hledá nového vládce galaxie

Walter Kendall, Carsoner Airhahn a Quanta Chierson - Leticronovy oběti

Spanger a Nos Gaimor - Leticronovi nejostřejší konkurenti

Když je Perry Rhodanova dvojí hra 1. července 3459 odhalena, je Hotrenor-Taak zpočátku pro rychlý odvetný úder proti Sluneční soustavě. Při konferenci v HATRON-YMC ho ale 3. července Hyptonové, příslušníci národu Koncilu, který je zodpovědný za plánování a reorganizaci, od tohoto plánu odradí. Hyptonové jsou toho názoru, že respekt Koncilu by utrpěl, kdyby jeho členové otevřeně zaútočili proti spojencům. Netopýrům podobné bytosti, které pocházejí z jednoho ledového světa galaxie Chmacy-Pzan, nosí průhledný, vlnící se oděv a tvoří skupinky obsahující tisíce jedinců. Na stranách hlavy se dvěma černýma, balónkovitýma očima mají trychtýřovité uši, se kterými jsou schopni vnímat ultrazvuk. Jako paralogiko-psychonarkotizéři mají Hyptonové, kteří ve své rodné galaxii získali pod svou kontrolu všechny ostatní inteligence, dar, pomocí kterého mohou přesvědčovat jiné živé tvory1). Přišli nějaký čas po Larech do Mléčné dráhy a od té doby mají velký vliv na postup Hotrenor-Taaka. Jsou zodpovědní také za nasazení Orany Sestore jako slunečního odpalovače2). Protože Hyptonové počítají s tím, že na pozici Prvního Hetrana bude brzy více kandidátů, chtějí společně s Hotrenor-Taakem vybrat nejvhodnějšího uchazeče, aby zabránili dalšímu omylu Larů.

K osobám, které usilují o úřad Prvního Hetrana, patří také dva metry vysoký a 1.85 metru široký Supertěžký Leticron, mutant, který o pět týdnů dříve v rychlém převratu získal moc na svou rodnou planetou Paricza v soustavě svobodného obchodu Punta-Pono. Čtyřiačtyřicátník doufá, že by si během šesti roků mohl opatřit buněčný aktivátor. Jako předtuchář může nový Corun z Paricza rozeznat úmysly jiných, jako přesvědčovací injektor ve svém protějšku vyvolá obdiv a jako mozkoobraceč svého protivníka přinutí ke kompletní změně postoje. Rivaly o úřad Prvního Hetrana, admirála šestnácté flotily z Carsualu, Ertrusana Carsoner Airhahna, a Bluesana Taranca, Leticron zabije nebo zesměšní, stejně jako Arkonidana Aifara ze Saminienů, který sídlí na starém arkonidském koloniálním světě Sansan.

Ve dvou Lary zinscenovaných duelech překoná Supertěžký nakonec také svého nejsilnějšího soupeře. Nejprve porazí Antie Spangera. Samotářskému muži, který se před dvanácti lety zřekl kultu Báalol a přitom si vzal své původní jméno Voor-Dax, se podařilo svými nadpřirozenými silami na Dalavu podmanit si Oinse a všechny terranské osadníky. V dalším souboji zabije Leticron nakonec Hotrenor-Taakova favorita Nos Gainora, Arasy vyšlechtěného, dva a půl metry vysokého, tříokého hybrida člověka a Naata, který z kosmické stanice ovládá kolonii na Yoopsinu, čtvrté planetě rudého slunce Ardin. Hyptonové teď donutí váhajícího Hotrenor-Taaka jmenovat Leticrona Prvním Hetranem.

10. července podnikne flotila Larů a osm tisíc válcovitých lodí Supertěžkých neúspěšný pokus najít Sluneční soustavu chráněnou ASP-polem. Protože Kimo Thandro a tři další Terranci ve space-jetu tajně odposlouchávají radiokomunikaci Larů a Supertěžkých, dozví se Perry Rhodan 11. července, že byl zvolen První Hetran, které je loajální invazorům.