Chmacy-Pzan

Astronomická data:
Označení:NGC 3187, HCG 44D
Vzdálenost od Mléčné dráhy:23 mil. LY
Typ:Sb
Významné národy:
Hyptonové, Tonamové, Cgh-Ringové, Ikusové
Hvězdné říše:
Hetos Sedmi

Spirálová galaxie Chmacy-Pzan je domovem Hyptonů. Chmacy-Pzan leží 23 milionů světelných let od Mléčné dráhy, ve skupině u NGC 3190 nebo HCG 44, a je tak sousední galaxie Larhatoonu. (poznámka: podle dnešních měření činí vzdálenost ke skupině HCG 44 asi 60 milionů světelných let).

Historie

Koncil

Téměř současně s Lary se Hyptonové stali pomocným národem Zgmahkonů, čímž vznikl Koncil Čtyř. Hyptonové si dávno před tím svou galaxii podmanili.

Bludná cesta myšobů

Ve 32. století se ztratila kosmická loď, jejíž posádku tvořili myšobové. Navigační přístroje vypadli, a po dlouhém bloudění se loď kolem roku 3181 dostala do Chmacy-Pzanu. Velitel poslal několik pomocných člunů prozkoumat nejbližší soustavy. Několik z nich bylo při nehodách zničeno. Jediný pozůstalý Lowis byl zachráněn křižníkem ještěrkovitých Cgh-Ringů a převezen na jejich domovskou planetu. Předpokládá se, že velitel po neúspěšném pátrání odletěl pryč.

Skupina zločineckých vědců z národa Cgh-Ringů získala Lowise do své moci a uprchla s ním na asi 400 světelných let vzdálenou planetu Grosocht. Vědci svými experimenty pomalu ztratili těla a užívali zotročeného myšoba jako náhradní tělo a psí-zesilovače. Tím získali město Knosaur pod svou kontrolu.

Tajný projekt

Skupina Hyptonů plánovala zradu Koncilu. V roce 3459, během larské invaze do Mléčné dráhy, je skupina Terranců odveze do Chmacy-Pzanu. Na planetě Weiskain chtějí trénovat Hyptony jako pátou kolonu proti Larům. Hyptonové sami usilují o nadvládu nad Koncilem. Terrancům pomůže pátrač 3-Erk. Pochází z DOMIUMU v galaxii Alkordoom a pátral po psionicky nadaných bytostech.

Návštěva SOL

V roce 3581 opustí SOL Dakkarzónu Zgmahkonů pomocí posledního ještě fungujícího dimenzionálního tunelu a dorazí do galaxie Hyptonů. Poté zkolabuje i tento dimenzionální tunel. Po příletu do Chmacy-Pzan vytvoří Specialisté noci ve skladišti SOL černou díru. Chtějí následovat volání svých pánů Koltonů. Perry Rhodan evakuoval dočasně loď, zatímco se černá díra zvětšovala. Specialisté noci se přes černou díru odeberou do svého opravdového domova. Alaska Saedelaere je následuje; chráněn Oblekem zmaru dorazí na Derogwanien.

Poté co černá díra zanikne, vrací se posádka zpět. Rhodan dává Alaskovi 48 hodin čas a pak se vydá k Mléčné dráze. Těsně před uplynutím této doby je z blízké sluneční soustavy zachycen nouzový signál. Gucky a Fellmer Lloyd se s lehkým křižníkem KLONDIKE vydávají na průzkum.

KLONDIKE dorazí na planetu Grosocht, kterou obývají sovám podobní Tonamové. Gucky cítí přítomnost parapsychickými silami nadané bytosti. Město Knosaur je ovládáno tajuplným "božstvem", které je později odhaleno jako myšob Lowis. Gucky a Lowis společně přemohou beztělné Cgh-Ringy, kteří Lowise už 400 let drží ve své moci; velice oslabený myšob ale zemře. Po návratu KLONDIKE se SOL vydá na cestu do Mléčné dráhy.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál