Perry Rhodan 811 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 811
Název:Setkání na Olympu
(Begegnung auf Olymp)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3584
Larové v nouzi - spojenci je nechávají ve štychu
Hlavní postavy románu:

Hotrenor-Taak - Apoštol v nesnázích

Julian Tifflor - šéf NEI

Roctin-Par - vůdce larských rebelů

Kershyll Vanne - Koncept se znovu objevuje

Hathor Manstyr - Vario-500 v nové masce

Nitrylar-Huth - larský komandant

Koncept Kershylla Vanneho se materializuje v široce rozvětveném podzemním palácovém zařízení císaře Svobodných obchodníků Ansona Arhyrise na Olympu. Díky různým talentům svých vědomí může Koncept překonat systém pastí v paláci. I přes to je ale nakonec Vanne Variem-500, který vystupuje v masce tuláka Hathora Manstyra, chycen do energetické klece. Nechá se před robotským císařem rozpoznat jako Koncept a zmocněnec ID a požaduje, aby byl převeden k Julianu Tifflorovi.

Mezitím přilétá larský komandant Hambodar-Tenh, který se vrací z dlouhé cesty po Mléčné dráze, k nehostinné planetě, na které stojí pyramida Mastibekků1). Protože ti jeho SVE-křižník nedodají žádnou energii, informuje Lare Hoternor-Taaka a dostane od něho rozkaz odletět ke čtyř planetárnímu systému jasně bílého slunce, ve kterém Larové pracují na osvobození se od monopolu Mastibekků. Při pokusu natankovat loď Hambodar-Tenha jsou jak SVE-křižník tak i larská zásobovací stanice zničeni explozí. Podobným způsobem jsou zničeny dvě další zařízení a 14 SVE-křižníků, dvanáct dalších stanic je poškozeno. Kromě toho se Apoštol Hetosanů, který Kelosky2) přemístil na Goorn II, že Mastibekkové ve všech částech Mléčné dráhy odpírají zásobovat lodě Larů energií.

Hotrenor-Taak proto nařídí larské základně na Olympu, aby navázala kontakt s Mastibekky a zjistila důvody jejich odmítání. Podle instrukcí navštíví Nitryla-Huth, larský komandant obchodního světa, společně se svými podřízenými Koletan-Numem a Kirtayn-Kerem pyramidu Mastibekků, jejíž pole paniky zaniklo3).

Když se na Gäa v Dusty Safe Café setká s provcoňanským vůdcem rebelů Roctin-Parem4), zjistí Julian Tifflor, že zdejší servírka Vaneerda Vounerová je potomkem bývalého nositele aktivátoru buněk Hendrika Vounera5). Roctin-Par informuje pretendenta NEI o rebelii Mastibekků a odlétá nakonec s posledními dvěma z jeho sedmi SVE-křižníků, kteří ještě disponují dostatkem energie pro dálkové lety, na Olymp, aby Mastibekky získal pro Provcoňany.

Na obchodní planetě zničí provcoňanské lodi pět SVE-křižníků, kteří přistáli vedle pyramidy Mastibekků. Když pyramida nakonec rebely zásobí energií, rozhodne se Nitrylar-Huth přeřušit tok energie a zastřelí Kirtayn-Kera, který ze strachu o život odmítl poslušnost. Nevysvětlitelná touha ale žene Nitrylar-Hutha a Koletan-Numa stále hlouběji do nitra černé pyramidy, kde se jejich těla rozpustí. Také všude jinde na Olympu padnou Larové k zemi a zmizí.

Ve své tradiční formě Ansona Argyrise přijme Vario-500 Roctin-Para a prezentuje mu Kershylla Vanneho. Provcoňan odveze Vanneho a Argyrise k do Provconovy pěsti. Bez pomoci Vincranů převede Koncept SVE-křižník přes energetické víry temné mlhoviny do Gäa. Tam oznámí Tifflorovi, že Země je opuštěná a že ID přijal do sebe dvacet miliard vědomí lidí.

Mezitím se Mastibekkové stáhnou ze všech světů v Mléčné dráze obsazených Lary.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál