Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 653
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 653
Název:Terranec a Rebel
(Der Terraner und der Rebell)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Perry Rhodanova skupina mezi frontami - z psychohry se stává smrtící vážnost
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec hraje riskantní psychohru

Siete-Torr - poselkyně šokujících zpráv

Roctin-Par - velitel rebelů z NGC-3190

Icho Tolot - Haluťan překoná překážky

Rottan-Ctass - velitel pevnosti

Hotrenor-Taak - Lare udělá Perry Rhodana pánem galaxie

Během letu do galaxie NGC-3190 vysvětlí Roctin-Par 14. února 3459, že Larové po zradě Hoptrec-Haicha, provconského rodového světa, nachystali past. Přesto se SVE-křižníku rebelů podařilo přistát na třetí planetě žlutého slunce Encre-An-Thek, který už asi padesát let slouží jako základna odporu. Perry Rhodan, Ras Čubaj, Fellmer Lloyd, Irmína Kotčistovová, Dalaimoc Rorvic, Alaska Saedelaere, Gucky, Toronar Kasom, Mentro Kosum, Neryman Tulocky, Powlor Ortokur, Geoffry Abel Waringer, Mart Hung-Chuin, Lord Zwiebus, Icho Tolot a Paladin VI předstírají pokus o útěk do důlních závodů planety, brzy jsou ale vystaveni útokům rebelů neznalých situace a nakonec je Rottan-Ctass, zmocněnec Hotrenor-Taaka, zachrání, zatímco Roctin-Parovi se podaří opustit planetu.

Při zpátečním letu k Zemi se Rhodanova skupina dozví, že Larové, kteří jsou v Mléčné dráze pod neustálým útokem Akonanů, Neo-Arkonidanů, Skokanů a Bluesanů, se sto tisícem SVE-křižníků vedou ničivý úder proti flotilám agresorů, přičemž předstírají, že jednají z pověření Prvního Hetrana.

Atlan a Reginald Bull evakuují ve stejné době více než sto tisíc vědců transmiterovou trasou ze Sluneční soustavy na Olymp. Na Zemi se mezitím nechá poznat Inspektor Hetosu.

3. března je Perry Rhodan ve slavnostním aktu Hotrenor-Taakem v největší radnici Terranie oficiálně jmenován Prvním Hetranem Mléčné dráhy. Poté co složí přísahu, agituje Terranec při své nástupní řeči o důvěru národů Mléčné dráhy a slibuje, že se bude snažit o zajištění jejich svobody.