Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Ortokur, Powlor
hledat

Ortokur, Powlor

(přesměrováno z: Powlor Ortokur)
Informace o postavě:
Přezdívka:Tongh
Datum narození:3357
Místo narození:Oxtorne
Úmrtí:?
Výška:1.96 m
Národ:Oxtorňané
Popis:bezvlasá hlava, široká tvář, zelená pleť
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 588: Specialisté na přežití
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 683: Dívka z Lemurie
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Powlor Ortokur byli oxtornský specialista na přežití a faktorový nositel. Byl vzdělán jako kosmonautik a matematik. Ortokur se nechával rád oslovovat oxtornským čestným jménem Tongh, které znamenalo totéž co Přímý myslitel.

Vzhled

1.96 metru vysoký Powlor Ortokur měl, jak je u Oxtorňanů obvyklé, bezvlasou hlavu a širokou, hranatou tvář. Nad očima měl tlusté a černé obočí. Kůži měl zbarvenou do olivově zelena, olejnatě zářila a byla velice odolná.

Charakteristika

Platil za mrzutého, hrubého a přímého. Jako takzvaný přímý myslitel prováděl všechna rozhodnutí z přísně logického hlediska. Citová hnutí a schopnost vcítit se jeho neracionálně jednajícího protějšku mu byli cizí, stejně jako jakýkoliv typ humoru.

Místo toho neustále ostatní odkazoval na to, že z jeho pohledu dávají zbytečné otázky nebo nelogické poznámky. Jeho přítel a partner Neryman Tulocky ho označoval také jako "chladný jako kus ledu" a slyšel z něj mluvit čistě matematického ducha. Oba byli ale tvrdí a nekompromisní bojovníci.

Životopis

Powlor Ortokur se narodil v roce 3357 na Oxtorne. V polovině června 3444 byl společně se svým partnerem Nerymanem Tulockym a Okrillem Saladinem na rozkaz USO v akci na Hoodhiru v soustavě Vega, když Atlan da Gonozal oba dva povolal na Asporc, kde se měli účastnit hledání zmizelých Staromutantů. Následně se oba účastnili dobrodružství v Systému trosek.

Ortokur a Tulocky se v roce 3456 účastnili pronásledování dvou Molekulárních metamofrů na Ughdairu. (PR 603).