Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Sluneční soustavy > Paramag-Alfa
hledat

Paramag-Alfa

Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Další označení:Systém trosek
Vzdálenost od Slunce:39949 LY
Typ hvězdy:rudý obr
Počet planet:0 (původně 1)
Známé planety:
Pordypor
Zdejší národy:
Paramagové

Paramag-Alfa je rudá obří hvězda v centrální oblasti Mléčné dráhy.

Planety

Před asi sto tisíci lety měl Paramag-Alfa jednu velkou planetu. Po jejím zničení krouží kolem slunce asi 2100 velkých meteoritů, jejichž průměr dosahuje až polovinu průměru Měsíce. V systému se nachází dalších asi 800000 menších těles, kvůli čemuž se soustava nachází také jako systém trosek. Jednotlivé asteroidy jsou označovány jako PLÁSTVE a jsou očíslovány. Jsou společně spojeny sítí jako prst tlustých provazců z PEZ-kovu, přes které se Paramagové mohou pohybovat pomocí paratransdeformace.

Pordypor

Kyslíkový svět Pordypor byl původním světem Paramagů. Byl zničen v takzvané metafyzické válce.

PLÁSTEV 1

PLÁSTEV 1 byla v roce 3444 největší a nejdůležitější planetoid a hlavní svět systému trosek. Její průměr se odhadoval na 1750 kilometrů. Na PLÁSTVI 1 se nacházel PEZ-transdeformátor, přes který Paramagové v červenci 3444 odstartovali invazi do Sluneční soustavy, protože tam na základě 50000 let starých dat předpokládali planetu Zeut, která měla obsahovat PEZ. Když Oxtorňané Powlor Ortokur a Neryman Tulocky transdeformátor zničili fúzními bombami, byl vyvolán proces, který PEZ-kov v planetoidu proměnil v pětidimenzionální energii, což vedlo k likvidaci PLÁSTVE 1.

PLÁSTEV 1000

PLÁSTEV 1000 se jmenoval planetoid, který byl podle nápadu Roie Dantona unesen ze systému trosek, odkud měl být s pomocí flotilního tendru odtažen do soustavy Wild Man v Tolotově shluku, kde měl sloužit jako bezpečný domov pro Staromutanty. Plantoid měřil asi 1200 metrů a ležel na okraji systému. Po klamném útoku vyhnal Perry Rhodan Paramagy z PLÁSTVE 1000, dříve než planetoid silným tažným paprskem odtáhnul z jeho dráhy.

Historie

Při pronásledování z Asporcu odstartuvšího obřího meteoritu, ve kterém se nacházeli Staromutanti, kteří ke své stabilizaci potřebovali PEZ-kov, se Perry Rhodan s MARCO POLEM v červenci 3444 poprvé dostal do systému Paramag-Alfa. Poté co zabránil invazi Paramagů do Sluneční soustavy a s PLÁSTVÍ 1000 vytvořil jisté útočiště pro Staromutanty, opustil Perry Rhodan o dva týdny později soustavu. Od té doby nejsou známé žádné další kontakty se soustavou Paramag-Alfa.