Perry Rhodan 695 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 695
Název:Nedotknutelný
(Die Unantastbaren)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Mocenský boj na Ertrusu - tajemství pyramid je rozluštěno
Hlavní postavy románu:

Wargor Kenson - Ertrusan rozluští tajemství třetího národa Koncilu

Quevamar Ablonth - Kensonův přítel a průvodce

Thorg Evargher - vůdce EBK, Ertrusanské osvobozovací komise

Hemo Gollonk - šéf PEI, Partaje za Ertrusské zájmy

Laptir - zrádce z řad EBK

Hotrenor-Taak - "Apoštol Hetosanů" poctí Ertrus svou návětěvou

Mastibekk - emociofág

Na Ertrusu, třetí planetě slunce Kreit1), Partaj pro Ertrusské zájmy (PEI), která sice Leticrona odmítá, ale akceptuje vládu Larů a díky kooperaci s Koncilem hledá výhody pro Ertrus, soupeří s imperiální Ertrusanskou osvobozovací komisí (EBK). Terranec Erzieff Brison, bývalý školitelský důstojník USO, který našel úkryt u EBK, tlačí na členy podzemní organizace, aby podpořili konsolidaci Lidstva pomocí sabotážního aktu na Pariczany ovládané planetě Ertrus.

Sedmnáctičlenné komando EBK, které se prvního červencového dne roku 3460 přiblíží k albínovitému kruhu kolem černé pyramidy tajemného třetího národa Koncilu2), který se usídlil v západním předměstí hlavního města Baretus, je prozrazeno, napadeno Supertěžkými a zdecimováno. Jen Wargor Kenson, Quevamar Ablonth a Thorg Evargher, náčelník EBK, přežijí.

Protože je na Etrusu očekáván Apoštol Hetosanů, zintenzívní Hemo Gollonk, hlava PEI, který se chce stát Prvním Hetranem Mléčné dráhy, činnost své strany vůči EBK. Skoro všichni členové komise pro osvobození přijdou při pumovém atentátu o život. Aby váhavé politiky odradili od spolupráce s PEI, podnikne několik málo přeživších členů EBK přepadení bývalého vládního paláce, aniž by ale použilo smrtící zbraně.

O několik dní později prezentuje Gollonk Hotrenor-Taakovi, že chce z Ertrusanů udělat vůdčí národ Mléčné dráhy a že někdo z něj by se měl stát Prvním Hetranem. Když Lare odmítne, naznačí šéf PEI, že EBK plánuje atentát na černou pyramidu. Apoštol Hetosanů je ale přesvědčen, že se s tím Mastibekkové vypořádají sami.

Ve stejné době vniknou Kenson, Ablonth a Evargher přes podzemní chodbu v hloubce pěti set metrů do pyramidy, která se nachází v Chorzinu, jižním obvodu Baretusu. V jejím vnitřku narazí Ertrusané u neznámého stroje na jako led studenou, ale zřejmě živou černotu.

Když Hotrenor-Taakův křižník doplňuje energii z Chrozinské pyramidy, začnou do pyramidy proudit emoce ertrusanského národa. Obsahy vědomí Kensona, Ablontha a Evargher se uvolní z těl a dospějí jako para-inkarnace do stínového světa beztělných bytostí, které Larové nazývají Mastibekkové. Jeden z psychofragmentů vezme vetřelce pod svou ochranu, ukáže jim Joyl, praplanetu jeho národa, a vypráví jim její dějiny: Když Mastibekkové dosáhli nesmrtelnosti, a tím i vrcholu svého vývoje, oprostili se, aby zabránili stagnaci a degeneraci, ze svých těl a našli klíč k jiné dimenzi. Samota v jejich novém životním prostředí zmizela, když udělali Lary závislé na svých pyramidách, které pocházely ještě z časů před zduševněním3). Tímto způsobem si Mastibekkové, když nabíjejí SVE-křižníky na obydlených planetách, opatřují pocity jiných živých tvorů, které jako emociofágové vstřebávají. Tři Ertrusané poznají, že Mastibekkové kvůli své cizosti nejsou schopni morálně posuzovat způsob jednání koncilu a že nemají vůbec žádný vliv na Hetos Sedmi. Protože se obávají, že myšlenky tří Ertrusanů by mohli narušit jejich pořádek, pošlou Mastibekkové Kensona, Ablontha a Evarghera po dvou dnech zpět do jejich třídimenzionálního těla.

Mezitím zrádný člen EBK Laptir Gollonk organizuje útok na pyramidu. Protože Hotrenor-Taak stále ještě není ochoten zasáhnout, vstoupí Gollonk s Laptirem a pěti členy PEI do Chorzinské pyramidy podzemní chodbou a objeví zkameněle působící těla třech posledních členů EBK. Když se Kenson, Ablonth a Evargher vrátí zpět do svých těl, jsou přepadeny třiceti bojovníky PEI. Síly Mastibekků, které si s sebou přinesli, udělají z energetických zbraní neúčinné hračky. Kromě jediného, který se vrátí ke Gollonkovi, ztratí útočníci svou barvu a zemřou. Duch Thorga Evarghera převezme Laptira a způsobí nepokoje v hlavním stanu PEI, po kterých její členové začnou bojovat mezi sebou.

S pocitem, že oba zárodky ertrusanského odporu se vzájemně pozabíjeli, opustí Hotrenor-Taak Ertrus.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál