Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 696
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 696
Název:Vyslanec míru
(Botschafter des Friedens)
Autor:William Voltz
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Cizinec přichází - předvídá mír a procítěnou moc
Hlavní postavy románu:

Kroiterfahrn - posel míru navštěvuje galaxii

Braunter "Goethe" Schulz - specialista USO na medoplanetě Tahun

Baltahun Mtaye a Traxin Sorgol - kolegové specialisty USO

Hotrenor-Taak a Leticron - Apoštol Hetosanů a Prnví Hetran se dostanou do potíží

Dr. Callsa - terranský lékař na Tahunu

V daleké, k Hetosu Sedmi náležející galaxii žije mladý Greiko Kroiterfahrn na platformě svého národa, která se pohybuje mezi soustavami Gandomar a Kreitmagon. Uvnitř atomovými slunci osvětleného umělého ostrova planet tisíce ohňů, na kterých medituje sto tisíc Greiků. Greikové jsou čtyři metry vysoké bytosti s šedou kůží a nemají vlasy. Jejich válcovité tělo spočívá na třech tlustých nohách, které jsou ukončeny trojúhelníkovými chodidly. Mezi tělem a oběma velice tenkým, pěti kloubovitýma rukama mají nefunkční letové blány. Jen dvacet centimetrová hlava má na sobě dolů ohnutý zobák a dvě oči. Pro Hetos Sedmi jsou Greikové jako členský národ nenahraditelní, protož jako kosmičtí balancéři pomocí svých psionických mozkových a tělesných frekvencí mohou v myslích ostatních členů navzdory všem protikladům vyvolat touhu po loajalitě a udržování spolupráce. Kromě toho se ostatním členům Koncilu podařilo přesvědčit mírumilovné Greiky o ryzosti svých cílů a postupů1).

Kroiterfahrn je tak okouzlen svým nastávajícím úkolem, při kterém má s delegací Greiků navštívit usmířenou Mléčnou dráhu, že z touhy po novém ráji až onemocněl. Greikové proto vyzvou Lary, aby Kroiterfahrna deset let před oficiální delegací dopravili do galaxie Lidstva. Hotrenor-Taak dostane od Larské vlády rozkaz, aby se pro Kroiterfahrna jevila Mléčná dráha jako ráj. Aby Greika ošálil od skutečných poměrů v Mléčné dráze, nechá Hotrenor-Taak a Leticron na radu Hyptonů upravit medo-planetu Tahun3) na svět harmonie. Braunter »Goethe« Schulz, Beltahun Mtaye a Traxib Sorgol, poslední tři specialisté USO na medo-světě, zpozorují úsilí Besatzerů a informují Quintovo centrum. Atlan a Ronald Tekener se rozhodnou pro vyčkávání.

Po příchodu na Tahun předá Hotrenor-Taak Kroiterfahrna nejdříve do péče týmu terranských lékařů pod velením Dr. Callsa. Mezitím je Braunter Schulzovi jasné, že Larové chtějí člena dosud neznámého národa Koncilu oklamat. Když specialisté USO chtějí cizince na sebe upozornit bombami, zajmou je Supertěžcí. Protože se Kroiterfahrn stal svědkem brutálního zatčení agentů a chce si s vězni promluvit, vnutí Hotrenor-Taak Schulzovi po dohodě s Hyptony falešné vzpomínky na to, aby Greika přesvědčil, že vlastně sledoval jen obyčejný sportovní zápas. Dr. Callsa, který už není více ochotný se Hotrenor-Taakovi podrobit, ale agentovi USO vstříkne protiprostředek. Schulz ze začátku nic nezpozoruje. Když se Kroiterfahrn rozhodne procestovat Tahun, překoná specialista USO jako pilota fungujícího Lara Fersten-Gengora a odveze Greika v kluzáku, který disponuje malým lineárním pohonem, do vesmíru, aby mu objasnil jednání Larů.