Perry Rhodan 583 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 583
Název:Aras a zoufalci
(Der Ara und die Verzweifelten)
Autor:William Voltz
Cyklus:Staromutanti
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3444
Sabotáž na Tahunu – Přízrační mutanti mají zemřít
Hlavní postavy románu:

Paih Teryzu – Vedoucí kliniky na medoplanetě USO.

Perry Rhodan – Velký administrátor se snaží zachránit život Přízračných mutantů.

Kitaj Išibaši, Betty Toufryová, Tako Kakuta, Wuriu Sengu, André Noir, Ralf Marten, Son Okura a Tama Jokida – Osm zoufalců.

Duchové mutantů oznámí, že na konci Krize Druhá genesis vytvořili v parabloku kus psionické hmoty. Při jejich tělesné smrti se jejich obsahy vědomí změnily v psionickou hmotu, která se odpařila do hyperprostoru. Došlo k astrální koexistenci v překrývajících se stavových úrovních a duše mutantů byly v transmisi strženy do hyperprostoru. Teprve když PEZ-kov na Asporcu1) byl díky ohlupujícímu záření Roje2) pětidimenzionálně frekvenčně modifikován, nalezly zoufalé duše opět kontakt se svým domovským universem a za nějakou dobu přiměli Asporcy, aby letěli k Zemi3). Během krize Druhá genesis projevené šílenství zůstalo přitom zřejmě zachováno, dokud se obsahy vědomých po několika dnech nestabilizovaly. Mutanti projeví domněnku, že PEZ-kov skrze mnoholeté hypernabíjení stal jednofrekvenčním mocným vědomím a došlo u něj k vyvinutí paradoxní inteligence4). Perry Rhodan se rozhodne, že zatím žádná pozemská loď nesmí na Asporcu přistát.

S MARCO POLEM je osm rozpadajících se synthotěl odvezeno na kliniku pro paraabstraktní jevy doktora Paih Terzyua na medoplanetě Tahun5). Z nedůvěry vůči Terzyuovi, který je Aras, je šéfem kliniky jmenován Pozemšťan profesor Andresen. Mutanti odmítnou ale jeho návrh, přenést obsahy vědomí na Kayberrie, trojoká zvířata ze Sangalun II, vzpřímeně chodící ptákům podobné bytosti, které jsou parapsychický lehce ovlivnitelné. Přesun na lidského dobrovolníky selže. Fellmer Lloyd zmaří pokus o vraždu na synthotěla, kterou zamýšlel profesor Andresen, který mutanty nenávidí a který je kromě toho spojen s Bountem Terherem. Jediná zodpovědnost za osm pacientů přejde na Terzya, pro něhož má spása mutantů nejvyšší prioritu, ačkoli tím posílí moc Solárního impéria. Dočasně jsou rozpadající se těla dodatečně ohrožovány Klanky, bojovými androidy, které se Skokany a Akonany spojení Ertrusané vytvořili v tajné základně na Xorta v soustavě Reymus, kterou kdysi USO opustilo.

3. června 3444 přiváží Geoffry Abel Waringer s UMORTA THALO buněčnou plazmu ze Světa sta sluncí na Tahun, ale ani na tento materiál se nedaří přenést obsahy vědomí. Pomocí Willíků se rozklad synthotěl podaří dočasně zastavit.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál