Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 591
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 591
Název:Paradoxní inteligence
(Die Paradox-Intelligenz)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Staromutanti
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3444
Výpad do neznáma – mutanti zkoumají mikrosvět
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor nechává pronásledovat obří meteorit.

Gucky – Myšob udržuje kontakt s kolegy ze starého Sboru mutantů.

Tako Kakuta, Ralf Marten, Betty Toufryová, André Noir, Wuriu Sengu, Son Okura, Tama Jokida a Kitaj Išibaši – Mutanti proniknou do mikrosvěta.

V soustavě Rattley1) dosáhne Roiem Dantonem vedená akce »Pomoc Asporcu« zřetelných úspěchů, zvlášť poté, co pud sebezáchovy Asporců začne narůstat ve stejném měřítku, v jakém ochabuje záření jejich hřebenů. Ze Země ale hlásí Reginald Bull, že Bount Terhera se pomocná opatření s poukazem na obrovských náklady pokouší zdiskreditovat2).

14. července 3444 začne osm Staromutantů zkoumat obří meteorit. Ralfu Martenovi a později také ostatním mutantům se podaří Paramagy převzít a pomocí paratransdeformace se pohybovat v PEZ-kovu. Přitom je jasné, že Paramagové vzorem, který při cestování žilami PEZ-kovu vytvářejí, řídí pohonné agregáty meteoru. Kvůli časovému poškození a infekci podmíněná amnézie degenerovaných Paramagů je příčinou toho, že meteorit dosud prováděl jen malé transice. Mutanti objeví ale i zařízení k ručnímu ovládání lodi. Osm Asporců, jejichž těla musí duchové mutantů opustit, je ovlivněno paradoxní inteligencí PEZ-kovu telepaticky-sugestivními sílami a dovedeno do »Haly kráčejícího boha«. V této hale jsou na PEZ nezávislí roboti poškozováni stroji kontrolovanými paradoxní inteligenci, zatímco druhá polovina poškozené roboty opět opravuje. Staromutanti se vrátí opět do těl Asporců a svými paradary odráží útoky paradoxní inteligencí kontrolovaných robotů. Paradoxní inteligence sama ale inicializuje transici přes 9300 světelných let, čímž loď překoná téměř stejnou vzdálenost jako všemi transicemi předtím dohromady a dorazí do oblasti centrálního prstence. MARCO POLO a jeho čtyřicet devět křižníků meteorit následuje.