Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 596
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 596
Název:Planetoid v hyperbouři
(Planetoid im Hypersturm)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Staromutanti
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3444
Rozhodnutí v centru galaxie – staří mutanti pomohou
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor se rozhodne pro útok.

Gucky – Myšob skočí do hyperprostoru.

Reginald Bull – Solární maršál posílá rychlé kurýry.

Hoc Calvaniyz – Velitel CMP – 34.

Powlor Ortokur – Specialista na přežití z Oxtorne.

Neryman Tulocky – Specialista na přežití z Oxtorne.

Betty Toufryová a Tako Kakuta – Staří mutanti pomohou.

Ve Sluneční soustavě jsou v pásu asteroidů zničeny další lodě v PPAA-poli. Kurýrní loď předá Roii Dantonovi, který se stále ještě zdržuje na Asporcu1), aktuální polohu MARCO POLA a rozkazy, aby zahájil pomocné akce.

Mezitím unikne CMP-34 v centru Mléčné dráhy jen sotva nebezpečí černé díry a musí nouzově přistát na druhé planetě červené slunce, kterému astronauti dají jméno Fortune. Když zachytí nové volání o pomoc ze Sluneční soustavy, odstartuje křižník k dalšímu letu k MARCO POLO2).

Procesy, které Staromutanti u PEZ-transdeformátorů na PLÁSTVI 1 pozorují3), dokazují, že invaze do Sluneční soustavy je již v chodu. Marně se Perry Rhodan pokouší s úderným oddílem přistát na centrálním planetoidu systému Paramag-Alfa, mezitím co MARCO POLO podnikne klamný útok. Ztroskotá i akce Staromutantů proti PEZ-transdeformátoru. Gucky ale ze člunu teleportuje s Oxtorňany Nerymanem Tulockym a Powlorem Ortokurem do PLÁSTVE 1. Odpálení fúzní bomby u transdeformátoru inicializuje proces, který PEZ-kov planetoidu přemění v pětidimenzionální energii. Podle názoru Geoffry Abela Waringera byla podobným procesem zničena při zkáze Zeutu větší část PEZ-kovu4). Gucky a oba Oxtorňané uniknou z pomalu se rozpadajícího planetoidu, zatímco Staromutanti odmítnou se vrátit na MARCO POLO, protože k přežití potřebují velké množství PEZ-kovu5).