Perry Rhodan 598 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 598
Název:Parabanka
(Die Para-Bank)
Autor:William Voltz
Cyklus:Staromutanti
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3444
Příhoda v Tolotově hvězdokupě – Haluťan hledá boj
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor doprovází PLÁSTEV 1000 na nové stanoviště.

Tondor Kerlak – Haluťan vyhledává boj.

Icho Tolot – Přítel Pozemšťanů čelí soukmenovci.

Cono Matunari – Velitel ztrácí svou loď.

Krym Matoscho – Velitel CDIN–3.

Betty Toufryová – Mutantka a její druhové bojují o právo na nový domov.

Díky ukotvení planetoidu PLÁSTEV 1000 na oběžné dráze kolem rudého slunce Wild Man, jedné rohové hvězdy Tolotova shluku, který tvoří celkem 11 hvězd, má být vytvořena Parabanka, ve které agenti USO nebo SolAbu mohou nakrátko převzít obsahy vědomí Staromutantů a tím i jejich paraschopnosti.

Na cestě k soustavě Wild Man se MARCO POLO, MOSTONOW a DINO-386 dostanou do konfliktu s šíleným Haluťanem Tondorem Kerlakem, který je zachvácen neustálým puzením. Po setkání s CMP-341) v systému Paramag-Alfa marně hledal Perryho Rhodana a pokračoval na Asporc, dokud se nedověděl o zdejší přítomnosti Pozemšťanů. Protože pozice Parabanky má zůstat tajná, zůstanou obě ultrabitevní lodě u dvojslunce Bod Para, zatímco Perry Rhodan, Atlan, Alaska Saedelaere, Roi Danton, Icho Tolot a mutanti jakož i Geoffry Abel Waringer a jeho tým s flotilním tendrem letí dál. Tondor Kerlak sleduje se svou lodí DINO-386 a provokuje kvůli návalům bojovnosti.

Když tender dorazí k Wild Man, materializuje se v PLÁSTVI 1000 mnoho Paramagů, kteří se až doposud schovávali v PEZ-žílách a zničí DINO-386 paraabstraktním pluskontruktivním antihmotovým polem. Zatímco vytvoří velice silný parablok, podaří se Staromutantům přemoci invazory a zachránit tak život Atlana, Icho Tolota, členů nového Sbor mutantů a Waringerova týmu, kteří se nacházejí uvnitř planetoidu. Mezitím dorazí Tondor Kerlak ke dvaceti v prostoru spočívajícím přeživším z DINO-386, ke kterým patří také Rhodan, Saedelaere a plukovník Cono Matunari, a zabije tři z nich, dříve než začne pochybovat o svých činech. Když je jeho loď ale zničena bombou, kterou tam Pozemšťané umístili, pokusí se Haluťan Velkého administrátora usmrtit. Tolot mu v tom ale zabrání a donutí ho k sebevraždě. CDIN-3, který byl před příletem k Wild Man vypuštěn z DINO-386, zachrání pozůstalé a odveze je k PLÁSTVI 1000.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál