Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 589
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 589
Název:Stanice protisvět
(Station der Gegenwelt)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Staromutanti
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3444
Přízrační mutanti na útěku – bojí se mocností temnoty
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor očekává přílet podpůrného loďstva.

Powlor Ortokur – Specialista na přežití jde na lov mutantů.

Neryman Tulocky – Specialista na přežití jde na lov mutantů.

Tatcher a Hainu – Marťan prožije zvláštní setkání.

Dalaimoc Rorvic – Tibeťan prožije zvláštní setkání.

Gucky – Myšob bude pokárán.

Ruuroa ze Savii – Bytost z protisvěta.

Gucky a Ras Čubaj teleportují 1. července 3444 na palubu startujícího MARCA POLA. Když loď koliduje s rudým sluncem a dvakrát se de- a rematerializuje, je osm staromutantů omráčeno, a Gucky s Čubajem se postarají o to, že těla Asporců jsou přesunuta do anti-psí komory.

Když MARCO POLO 3. července opět přistane na Asporcu, nechá myšob Staromutanty ale uniknout. Získají do své moci HENRI DUNANT, šedesáti Willíky obsazenou nemocniční loď zásobovací flotily, která stejný den dorazila1). Sledováni Dalaimocem Rorvicem, Tatcherem a Hainuem, Guckym, Powlor Ortokurem a Nerymanem Tulockym odlétají Staromutanti k orkány a magmatickými erupcemi bičovanému kráteru po obřím meteoritu. V kráteru najdou Rorvic a a Hainu osm slabě pulzujících, bezbarvých pyramid, které jako ostatky Cynů2) nevrhající stín, a narazí na cizí pozorovací stanice. Od ní jsou Tibeťan a Marťan v projekčních tělech přesunuti do antihmotného vesmíru, ve kterém se ocitnou také Staromutanti. Potkají tam humanoida, který se jmenuje Ruura ze Savii. Protože Rorvic mutantům přenechá kvantum své individuálně oscilující aury, může je Ruura ze Savii poslat společně zpět do normálního vesmíru. Bezmocní jsou Guckym a Oxtroňany odvezeni do MARCO POLA.

Jenom zdánlivá smrtelná ztuhlost, ve které Staromutanti setrvávají, je chrání před pádem do hyperprostoru. 7. července se Perry Rhodan rozhodne, vzít na sebe riziko, a odvést je k obřímu meteoritu3).