Perry Rhodan 592 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 592
Název:Svět v troskách
(Eine Welt in Trümmern)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Staromutanti
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3444
Let k domovu Paramagů – dlouhé čekání je u konce
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor ztrácí stopu meteoritské kosmické lodi.

Galzhasta Rouk – Ezialista na palubě MARCA POLA.

Neryman Tulocky – Specialista na přežití z Oxtorne.

Powlor Ortokur – Specialista na přežití z Oxtorne.

Betty Toufryová – Mluvčí mutantů starého Sboru.

Ralf Marten – Teleoptik ztrácí své asporcské tělo.

Thalano – Filozof ze Soustavy trosek.

Dříve obří meteorit stačí provést novou transici přes 5100 světelných let, pošle Perry Rhodan Oxtorňany Nerymana Tulockyho a Powlora Ortokura1) transmiterem do mocné kosmické lodi, aby opatřili informace o jejím cíli. Ezialista Galzhasta Rouk, který je na vlastní pěst následuje, aby si opatřil PEZ-kov, je napaden vironestvůrami a dostane se pod kontrolu paradoxní inteligence. Transmiterem se vrací do MARCO POLA a zavleče tam viry, ze kterých se vyvinou nová monstra.

Ve třech transicích, které překonají 6600, 398 a nakonec 37 světelných let, dorazí meteor do sluneční soustavy, která je složena z 2100 velkých planetoidů a 800‘000 menších nebeských těles, které představují trosky zničených planet. Přes PEZ-transdeformátor, druh PEZ-transmiteru, dorazí Neoparamagové, obyvatelé Soustavy trosek, do meteoritu a převezmou jeho řízení. Neoparamagové nevykazují příznaky degenerace a nacházejí se vyšším vývojovém stupni než obyvatelé meteoritu. Staromutanti se přesunou do těl Paramagů a zkoumají systém. Ukáže se, že ve vesmíru je na cestě osm dalších meteoritských kosmických lodí. Nedopatřením uvolní mutanti ve výzkumném zařízení antihmotu, jsou ale zachráněni Neoparamagským filozofem Thalanem a přesunuti zpět do obřího meteoritu. Tam se probudí Paradox-I-Komplex, který se stáhnul, aby Neoparamagy oklamal, přivede Asporcy k zuřivosti a nechá je zabít bojovými roboty.

16. červenec 3444 zachytí MARCO POLO zaměřovací signál obou Oxtorňanů a najde ve hvězdné džungli centra Mléčné dráhy Soustavu trosek, jejíž rudé obří slunce je nazváno Paramag-Alfa. Když se pozemská loď k meteoru přiblíží, začnou se viry na palubě pod vlivem Paradoxu-I-Komplexu spojovat v nová monstra, jsou ale bez námahy přemoženi.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál