Perry Rhodan 593 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 593
Název:Metafyzická válka
(Der metaphysische Krieg)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Staromutanti
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3444 / kolem 107.000 př.n.l. / kolem 47.000 př.n.l.
Jsou v boji s minulostí – časové dobrodružství s myšobem Guckym
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor vidí mizet obří meteorit.

Gucky – Myšob skočí do minulosti.

Icho Tolot – Haluťan skočí do minulosti.

Powlor Ortokur – Specialista na přežití z Oxtorne.

Neryman Tulocky – Specialista na přežití z Oxtorne.

Betty Toufryová – Člověk v cizím těle.

Tako Kakuta – Člověk v cizím těle.

V prvních minutách 17. července 3444 se Neryman Tulocky a Powlor Ortokur vrátí zpět do MARCO POLA. Když jsou Gucky a Icho Tolot kolem 00:58 hodin místo obou Oxtorňanů vysláni transmiterem na meteor, nematerializují se v protistanici, ale zhroutí se o 110‘000 let do minulosti. Také osm Staromutantů podlehne nedobrovolné cestě časem. Tolot se domnívá, že při pokusu Paramagů, paradoxní inteligenci PEZ-kovu zkrotit, bylo uvolněno pěti a šestidimenzionálních záření, které ve spojení s aktivitou transmiteru způsobilo pád do minulosti.

V této době, ve které obří meteorit ještě tvoří součást povrchu planety Pordypor, jsou Paramagové rozděleni do dvou táborů. Vědci už staletí provádějí lety do vesmíru, dolují PEZ-kov, se nazývají Payn-Hrun-Tala (život v maximálním měřítku) a staví flotilu, aby objevily další světy, na kterých se nachází PEZ-kov. Naproti tomu jsou zde Duchovní, kteří těžbu PEZ-kovu k tomuto účelu odmítají. Obě skupiny bojují v myšlenkově vedené Metafyzické válce. Když se kněží nakonec pokusí startu vesmírné flotily s antihmotovými zbraněmi zabránit, dojde k výbuchu planety. Materiálně-energetický šok spustí sextadimenzionálně podmíněnou zpětnou vazbu, která Guckyho, Tolota a Staromutanty přes pětidimenzionální energetické pole a pomocí stále ještě aktivovaného a fázově posunutého transmiteru přemístí 60‘000 let do budoucnosti.

Myšob a jeho druhové zjistí, že obří meteority byly mezitím přebudovány na kosmické lodě, jejímž cílem má být planeta, na které průzkumná loď PARGAT o sto let dříve objevila bohaté ložisko PEZ-kovu. Na základě souřadnic poznají Gucky a Tolot, že se jedná o Zeut, bývalou pátou planetu Sluneční soustavy1). Myšob vloží do pozitroniky meteoru program, který loď při přiblížení k Zeutu donutí k transici do systému Rattley a k pádu na Asporc. Než obří meteorit na okraji systému Paramag-Alfa přejde do transice, podnikne Gucky na Tolotův pokyn teleportační skok. Současně uvolněné obrovské síly ve spojitosti s teleportačním skokem přenesou myšoba a jeho průvodce do současnosti. Ztracení se materializují 17. červenec 3444 v 3:47 hodin v palubním transmiteru MARCO POLA. Při vyhodnocení jejich zpráv žasne Geoffry Abel Waringer nad tím, že Staromutanti v rodné Sluneční soustavě nezaměřili žádný výskyt PEZ-kovu. Při novému výpadu se Tulocky a Ortokur dozví, že se meteorická kosmická loď je připravována k nové expedici, jejímž cílem je patrně Sluneční soustava. Betty Toufryová pozná dodatečně, že údaje o systému Pozemšťanů mají Paramagové tak přesné, že se se svými PEZ-transdeformátory dostanou přímo ke zbytkům Zeutu.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál