Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 2
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 2
Název:Hmat po moci
(Griff nach der Macht)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Na příkaz Lidstva / CONDOS VASAC
« AT 1 • chronologicky • AT 3 »
Vydáno poprvé:říjen 1969
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 4. srpna 2406 - 3. února 2407
Galaktický syndikát triumfuje - tajná zbraň Solárního impéria se dostává na Lepso, svět zločinců
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Ronald Tekener - Podplukovník a specialista USO

Sinclair Marout Kennon - První člověk s "celkovou protézou"

Dr. Tycho Braynzer - Lékař v medo-centru na Tahunu

Potac Haikane - Velitel Solárního flotilního nosiče

Ehret Jammun - Šéf SWD na Lepsu

Larsat-Orn - Zástupce galaktického syndikátu na Lepsu

Nuus-Onat - Akonský hyperfyzik, který zkoumá ukradené transformační děla

Kennonův poškozený space-jet přilétá automaticky na Tahun, protože Kennon utrpěl těžké spáleniny. Na Tahunu se lékařům podaří zachránit pouze Kennonův mozek. Atlan nechá sestavit pro Kennona robotské tělo. Tekener je na Lepsu informován o osudu svého partnera signaským kapitánem Raphem Kolbrinem. Po několika dnech dochází k rozhovoru mezi Tekenerem a Larsat-Ornem. Condos Vasac potřebuje buď nezašifrovaná konstrukční data cílového materializátoru a stavového měniče nebo celou sestavenou sadu. Tekener souhlasí s pomocí a opouští Lepso. S lehkým křižníkem HIMASIN odlétá na Tahun, kde promluví s Kennonem a razí pojem "celková protéza".

15. prosince 2406 přistává tender REVISOR RE-55 na opuštěném světe Secco-II. Na Silvestra se Tekener potká s Atlanem na jeho ultrabitevní lodi IMPERATOR. USO vybavuje tendr umělými mrtvolami, což má vzbudit zdání, že Tekener eliminoval posádku nervovým plynem a sehnal konstrukční sadu. Na jeho signál se objeví akonská superbitevní loď TARG-DANDO a bere konstrukční sadu na palubu. Objevivší se flotila USO zabrání přesnému vyšetření mrtvol.

1. února je akonské transformační dělo poprvé testováno na Gortadaově ostrově na Lepsu. Při této zkoušce přijde Tekener na to, že Condos Vasac vlastní nezašifrovaná data obou dílů transformačního děla a už mu chybí ukořistit pouze kód. Kromě toho pozná akonského hyperfyzika Nuus-Onata, který se počítá k nejdůležitějším vědcům Condos Vasacu. První výstřel je úspěšný.

O dva dny později, když je přítomen jen Nuus-Onat a jedenáct dalších vědců, dochází ke druhé zkoušce. Jak se plánovalo, dělo exploduje a zničí pokusné zařízení na Gortadaově ostrově. Larsat-Orn tímto neúspěchem ztrácí své vysoké postavení v Condos Vasacu. Tekener doufá, že při explozi byly zničeny také konstrukční údaje.

Tekener se vrací do Quintova centra a potkává poprvé Kennona v jeho robotském těle. Kennon působí jako ryzí člověk, má však sílu robota.