Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 1
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 1
Název:Galaktický syndikát
(Das galaktische Syndikat)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Na příkaz Lidstva / CONDOS VASAC
chronologicky • AT 2 »
Vydáno poprvé:říjen 1969
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 21. července - 4. srpna 2406
Jsou specialisty United Stars Organisation - a jednají z pověření Lidstva
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Ronald Tekener - Podplukovník a specialista USO

Sinclair Marout Kennon - geniální kosmokriminalista

Irna Irsata - Tekenerova údajná manželka

Nurat Sasiner - generální pokladník Solární flotily

Ehret Jammun – Nový šéf „Státní služby blahobytu“ z planety Lepso.

Larsat-Orn – Stoupenec kultu Baalol a Galaktického syndikátu.

Hal Resec – „Spáč“, který se aktivoval v nevhodnou chvíli.

United Stars Organisation, zvaná zkráceně USO, se stala galaktickým požárním sborem a zásahovou jednotkou Solárního impéria lidstva. V časech založení – k němuž došlo v roce 2115 pozemského letopočtu, kdy ještě existovala Galaktická aliance – organizace fungovala jako policejní síla pro všechny humanoidní národy Galaxie.

Avšak v současné době – na Zemi se píše červenec 2406 – musel zakladatel USO Atlan, Lord admirál a eximperátor Velkého impéria Arkonidanů, zrevidovat své smělé a dlouhodobé plány. Jeho přítel Perry Rhodan, který vede Solární říši, totiž naléhavě potřebuje veškerou pomoc, kterou mu USO může poskytnout.

Je nutno ochránit lidstvo, ohrožované údery z kosmu, přicházejícími z mnoha různých stran. A tak nesmrtelný Arkonidan, jenž před přibližně deseti tisíci lety prožil zánik staré Atlantidy a přeživším z tohoto kataklyzmatu pomohl k novému vzestupu, mobilizuje svou mocnou kosmickou organizaci.

Vybraní specialisté USO se z pověření lidstva postaví v boji proti GALAKTICKÉMU SYNDIKÁTU...


V dubnu 2406 se pokouší kolonie Antrus IV pod vedením svého administrátora Rayana Homenda odtrhnout od Solárního impéria. Pokus je ale ukončen pomocí hospodářského nátlaku Adamse. Homend založí podzemní organizaci, kterou financuje pomocí 850 miliard duplo-solarů a 8 miliard pravých solarů, které mu dalo akonské energetické komando. Dodatečně mu Kalup pod vlivem hypno-bloku odevzdá šifrovaná data ke stavbě stavového měniče a cílového materializátoru. Specialista USO Kyras Tosmatil, který je na Antrusu II zabit, vysloví poprvé jméno Condos Vasac, mocný, galaktický syndikát. Homend pozdrží vyšetřování USO na Lepsu. Na Lepso má vyrazit major Sinclair Marout Kennon a podplukovník Ronald Tekener. 27. července odletí Tekener se svou jachtou PAGODA ze základy USO Blase na jedinou planetu slunce NAT-III, která je jen 211 světelných let od Lepsa. Musí se tu zdokonalit v chování zločince, protože Sociální blahobytná služba na Lepsu, něco na způsob tajné a pozorovací služby, dostalo s Ehret Jammunem nebezpečného nového šéfa.

Krátce po příjezdu přihraje do rukou USO skokana Ooghana, protože zná souřadnice chlórového světa s hady Aramari. Amari hadi tvoří sekret, ze kterého se dá získat stěží dokazatelný, smrtelný neurotoxin. Tekener se setká s Kennonem, který na Lepsu pracuje jako Tekenerův ochodní přítel Polos Tradino. Ten mu oznámí, že jeho údajná manželka Irna Irsata, ho podvádí s generálním pokladníkem Solární flotily v sektoru Vega, s Nuratsem Sasinerem. Sasiner kromě toho dodává Homendovi duplopeníze. Jako zločinec se zato musí Tekener pomstít. Kromě toho zařídí, aby Homend byl na Lepsu zastřelen. Po zaplacení 100000 solarů SWD může Tekener provést svou pomstu na milenci, který byl mezitím nahrazen robotem USO. Sasiner je Tekenerem naplánovanou explozí štítového generátoru kompletně zplynován. Svou ženu střelí Tekener do nožní protézy, kterou specialistka USO nosí od těžkého úrazu. Pro SWD do vypadá jako náramně krutý trest. Krátce na to navštíví Tekenera Anti Larsat-Orn, který pracuje pro Condos Vasac. Protože údaje o transformačních dělech od Sasinera se už nedají použít, má Tekener zaujmout jeho místo.

Zcela překvapivě je Kennon navštíven umírajícím agentem SolAbu kapitánem Halem Resecem. Resec byl před lety umístěn jako spící agent na Lepsu a náhodou narazil na údaje o transformačních dělech. I přes značné riziko nechá se Kennon musí vzdát svého maskovánít. Zatímco Resec umírá, prchá Kennon se space-jetem. Jeho loď je napadena strážným křižníkem. Při skoku do lineárního prostoru odpálí automatickou bombu, která má vzbudit dojem, že jet explodoval. Tekener tak namáhavě přesvědčí Jammuna, že s dvojitou hrou svého obchodního přítele nemá nic společného.